Оголошено імена спікерів, які розкриватимуть “грані майбутнього” на TEDxVinnytsia

10:14
Автор: Vежа
Become a Patron!

Наступної суботи, 21 квітня, у Вінниці відбудеться конференція TEDx: Грані майбутнього. За словами організаторів, це буде мандрівка у світ науки, технологій та нових можливостей. Наразі вже відомі імена декількох спікерів, які протягом конференції допоможуть “сягнути подумки за межі видимого, побачити виклики і перспективи прогресу”.

Нагадаємо, що конференція відбуватиметься 21 квітня з 12:00 до 18:00 в NGO-хабі, що на вул. Пушкіна, 11.

– Людству властиве природне бажання заглянути у прийдешній день, зрозуміти, яким буде життя кожного мешканця нашої планети (а віднедавна – і всієї галактики) через кількасот або навіть десятків тисяч років. Осягнути в усій повноті таємниче і захопливе майбутнє під силу небагатьом – але придивитися до його граней можна вже сьогодні, – йдеться в описі заходу.

Організатори зазначають, що серед багатьох тем, присутні також почують про інтерактивну освіту, штучний інтелект, сингулярність, клітинну біологію та багато іншого.

Наразі відомі імена декількох спікерів, які ділитимуться із присутніми власним досвідом.

Костянтин Горбатюк

Нейрохірург, викладач, кандидат медичних наук. Є співавтором ста чотирнадцяти наукових робіт, що опубліковані в матеріалах наукових конференцій та в наукових журналах. Брав участь у понад 50 різноманітних конференціях та майстер-класах. Пройшов повний цикл “European training courses in Neurosurgery”, є дійсним членом Європейської асоціації нейрохірургів, постійним членом Української асоціації нейрохірургів. Щороку виконує понад 300 хірургічних втручань.

Олеся Коваль

Історик, кураторка музейного напрямку Центру історії Вінниці. Закінчила Інститут історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Історична реконструкторка, учасниця багатьох конференцій, семінарів, воркшопів з питань історії та музейного розвитку.

Музеї мають майбутнє, і навіть більше – майбутнє неможливо уявити без музеїв. Олеся Коваль вірить в те, що люди нових поколінь ще активніше прагнутимуть пережити досвіди минулих епох, тож історики й музейники зараз готуються до захоплюючих викликів нової інформаційної ери. З якими життєвоважливими хімічними речовинами можна співвіднести музей як частину суспільного організму і чому мрії про “машину часу” таки може справдитися – розповість експертка “Центру історії Вінниці”.

Зоряна Дяк

Педагог, методист у школі «WizarD» (Вінниця) та викладачка у EC Fusion (Мальта). Випускниця Київського національного лінгвістичного університету.

У дитинстві кожен мав змогу проявити свої природні таланти, але не кожному вдалося їх побачити в перспективі. Освіта і виховання можуть дати поштовх фантастичному прогресу, а можуть викорінити будь-які зачатки майбутнього генія. А ще це створює напругу між представниками різних поколінь, що ніби живуть у двох різних вимірах. Зоряна Дяк власним досвідом учениці і педагога змогла відкрити для себе широкі можливості навчання у найрізноманітніших форматах, котрі зближують учасників освітнього процесу і дають їм поштовх до саморозвитку і готовності до викликів майбутнього.

Ольга Маслова

Клітинний біолог, кандидатка біологічних наук, популятизаторка науки. Співзасновниця проектів Needorium та Nobilitet. С.н.с кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики, факультету захисту рослин, біотехнологій та екології НУБіП, науковий консультант іноваційних проектів, гостьова викладачка.

Ольга розповідає про стовбурові клітини та біотехнології захопливо і доступно, наближаючи наукові досягнення до наших повсякденних запитів та інтересів. У виступі на TEDxVinnytsia вона говоритиме про красу науки і найпрогресивніші досягнення клітинної біології та найпоширеніші стереотипи, тиражовані в медіа, а також про те, чому майбутнє неможливо уявити без стовбурових клітин незалежно від перспектив розвитку регенеративних технологій.

Олександр Мельник

Медіа-менеджер, головний редактор інтернет-видання Na chasi. Засновник літературної медіатеки 5Books.

Олександр понад 10 років працює в сфері медіа, і за цей час переконався, що попри кліповість мислення та перенасичення візуальними втіленнями інформації, ми все ще живемо у світі писаних текстів. Як майбутнє трансформує наш спосіб “говоріння” на папері та екрані і чому важать смисли, а не формати – почуєте (і побачите) на TEDxVinnytsia.

Яніна Пруденко

Культуролог, кандидатка філософських наук, доцентка, освітня кураторка магістерської програми “Куратор сучасного мистецтва” кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова. Кураторка Відкритого архіву українського медіа арту, а також численних виставкових художніх проектів, що відбулися в Україні та за її межами. Голова ГО “ДЗИҐАМЕДІАЛАБ”, що займається дослідженням та підтримкою українського медіамистецтва. Наразі працює над книгою та докторською дисертацією “Кібернетика в гуманітарних науках та мистецтві СРСР”.

Яніна досліджує проблеми сучасного мистецтва і генерує нові ідеї для його проникнення в різні суспільні сфери. Вона переконана, що майбутнє за новим злиттям науки і мистецтв, як це було упродовж тисячоліть аж до середини XVIII століття. Саме мистецтво може змінити наше бачення наукових досягнень і навіть суті досліджень, адже науковці – такі ж шалені й креативні люди, як художники.

Денис Рижих

Керівник ІТ проектів та команд з 2006 року. ​Зараз Agile-коуч, працює як Scrum Master / Project Manager в компанії Luxoft.

Нові покоління центеніалів можуть стати для компаній та установ як величезним скарбом, так і спричиняти неабиякий головний біль. Денис Рижих, спостерігаючи за роботою ІТ-команд упродовж тривалого часу, почав для себе виокремлювати головні чинники, які зумовлюють стрімкий потік кадрів, низьку мотивацію та небажання долати труднощі у роботі. Як уникнути тотального краху ринку праці і сприяти трансформації принципів організації компаній та навчальної системи у ХХІ столітті – вирішувати усім нам.

Олена Шептицька

Художниця, викладачка, організаторка мистецьких акцій. Закінчила Львівську Національну Академію Мистецтв на відділенні художнього текстилю. Учасниця багатьох українських та закордонних виставок, організатор фестивалів “Extreme Art Fest” 2013 Львів та “Дивина” 2016 Київ, куратор та виконавець Opera Light Tulchin. Засновниця арт-платформи “Дивина”.

Мистецтво для Олени – не тільки форма самовираження, але й динамічний і активний процес діалогу зі світом. Її посил – творити в спільноті і для спільноти, надихаючи інших на дії. ​І тоді мистецтво може стати навіть екстремальним спортом.

До речі, якщо бажаєте взяти участь у заході саме як спікер – ще є така можливість, варто лише зареєструватися ТУТ.

Оргіназатори ж зазначають, що на минулу конференцію у Вінниці прийшли двісті людей, для яких виступили 12 спікерів.