Жителям області, які придбали у кредит сонячні енергетичні станції, буде компенсовано 15% їхньої вартості. Спільне рішення про це прийняли департамент ЖКГ, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА і ПАТ АБ “Укргазбанк”.
До недавнього часу «зелений тариф» на Вінниччині був «привілеєм» лише великих підприємств, які могли собі дозволити придбання дорогих, екологічно безпечних джерел енергії. Обласна державна адміністрація зробила використання таких джерел більш доступим і для мешканців приватного сектору. За словами директора Департаменту ЖКГ енергетики та інфраструктури ОДА Сергія Волкова, з обласного бюджету мешканцям Вінниччини тепер відшкодовуватимуть 15% вартості за придбані у кредит сонячні енергетичні станціЇ потужністю до 30 кВт. Зокрема, людям повернуть кошти у сумі, що не перевищує 25 тисяч гривень за одним договором.
Саме 15% вартості компенсується тому, що таким є мінімальний внесок покупця сонячних енергостанцій «Укргазбанку», який кредитує проект придбання даних альтернативних джерел енергії. Кредитування, за словами директора Вінницької Дирекції ПАТ АБ «Укргазбанк» Наталії Тихолаз банк здійснює терміном від 1 до 5 років.
Благодійний крок по відшкодуванню коштів населенню на придбання приватних СЕС Вінницька ОДА здійснює в рамках обласної «Програми енергозбереження для населення та ОСББ Вінницької області на 2015 – 2019 рр.». Цим Проектом на компенсації за сонячні станції передбачено 500 тис. грн. Протягом поточного року заплановано компенсувати вартість 20 нових приватних СЕС.
Прогнозується, що система компенсацій за придбання приватних СЕС дозволить виробляти ними за рік 195,9 тис. кВт год електричної енергії. А саме використання екологічно безпечних систем зменшить об’єми викидів вуглекислого газу на 179 тонн щорічно.
До речі, сьогодні близько 8% споживання електроенергії на Вінниччині відбувається саме за рахунок відновлювальних джерел енергії. На кінець 2017 року в області працювали 36 сонячних електростанцій потужністю 119 МВт, а також 26 малих гідроелектростанцій потужністю 22 МВт.
Підтримка розвитку альтернативних джерел енергії, за словами Сергія Волкова, є пріоритетним вектором для Вінницької області, яка посідає провідне місце в реалізації цього напрямку.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.