Новий-старий музей моделей транспорту з’явиться у центрі Вінниці восени

14:36
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Насправді це буде не новий музей, а просто розширений, та з дещо новою концепцією, старий – музей колекційних моделей транспорту знову переїздить.

Єдиний в Європі музей колекційних моделей транспорту вже двічі переїздив і щоразу приміщення не дозволяло власнику колекції Олександру Вдовиченку показати всі свої багатства. Допомогти колекціонеру-ентузіасту вирішила міська рада.

Наразі у музеї Олександра представлена лише половина всієї колекції моделей транспорту, а про те, щоб показати ще й відреставровані ретро-авто мова йти й не може: на території у 20 квадратних метрів на третьому поверсі Вінницького універмагу це нереально. Окрім того, навіть наявним 3500 експонатам там досить тісно.

Вже восени Олександр матиме змогу переїхати у велике просторе приміщення, та ще й у центрі міста. Новий музей знаходитиметься по вулиці Соборна, 64 (приміщення Будинку побуту) і займатиме по суті майже весь перший поверх загальною площею 180 метрів. За словами Олександра Вдовиченка, переїзд мав відбутися ще до Дня Європи, але тепер планується на День міста, адже має ще відбутися тендер на виконання ремонтних робіт.

Про майбутнє приміщення і нову концепцію колекціонер говорить емоційно та з запалом.

  • Це вже буде велика територія, я нарешті зможу показати всю свою колекцію, яку збирав більше 40 років. Ми зробимо там також центр для дітей, де будуть показуватися цікаві фільми про транспорт. Сидіння для малечі будуть також тематичні — дивани  від автомобілів Волга 21, яких всього буде вісім. Знаєте, це буде така навчаюча зона — я буду розповідати історію моделей, історію розвитку авіації, техніки та зброї. Для школярів все це буде безкоштовно. Мерія підтримала таку ініціативу.

Окрім того, що у музеї буде близько 7000 тисяч різноманітних моделей транспорту і колекція постійно поповнюватиметься, на території музею стоятимуть ще й «живі» автомобілі. Деякі безпосередньо на вулиці, деякі в приміщенні.

  • Я відновлюю зараз автомобіль Віліс 42 року. Загалом у мене близько 30 моделей машин живих. Лише «Волг21» 20 моделей. В самому приміщенні я залишу 2-3 авто, а навколо них моделі, – говорить Олександр Вдовиченко.

Музей дійсно може стати місцем, де збиратимуться колекціонери або ж просто любителі техніки. Власник колекції говорить, що вже багато його друзів збираються приїхати на відкриття, дарують свої колекції та говорять, що хотіли зробити подібне в своїх містах, але не вдалося.

Олександр розповідає, що в музеї також буде продаж та обмін сувенірів, кава на стільцях, зроблених із шин, бібліотка зі старими книгами та старі автомобільні журнали. Окрім цього, музей має стати ще профорієнтацією для студентів технічного університету, де працює колекціонер.

Фото Дмитра Тищенка