Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35
Міські пляжі Вінниці почали приводити до ладу перед стартом купального сезону. Вінничани зможуть відпочивати на трьох офіційних пляжах міста: «Центральний», «Хімік» та «Гонти».
Комунальники наразі впорядковують території, адже пляжний сезон має офіційно розпочатися у червні, якщо дозволить погода, повідомляє Вінницька міська рада.
Як зазначають у департаменті комунального господарства та благоустрою міської ради, офіційно зонами відпочинку, де вінничани та гості міста можуть засмагати та купатися у річці Південний Буг, є три пляжі, які мають відповідну інфраструктуру, рятувальні пости, працівники яких, в разі необхідності, можуть надати професійну допомогу.
– На даний час на міських пляжах проводяться ремонтні роботи. Встановили вбиральні та душові кабіни. Найближчим часом скосимо траву у тих місцях, де вона виросла, та завеземо пісок. До початку пляжного сезону усі ремонті роботи будуть завершені, – розповів начальник відділу утримання об’єктів благоустрою департаменту комунального господарства та благоустрою Вячеслав Хілінський.
Окрім впорядкування територій пляжів водолазно-рятувальна служба обстежить дно річки та очистить його від сторонніх предметів. За сприятливої погоди впорядкування пляжів мають завершити до початку червня і після цього вінничани зможуть засмагати та купатися на офіційних пляжах міста.
Водночас нагадаємо, що минулого року Держпродспоживслужби у Вінницькій області забороняли купатися у Південному Бузі та Вишенському озері, адже лабораторні дослідження показали, що у місцях для купання на міських пляжах виявлена невідповідність води нормам за мікробіологічними показниками, за вмістом водневого показника (рН) та формальдегіду.
Чи змінилась ситуація цьогоріч ми запитали у Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ України. Як нам відповіли, пробу води на дослідження будуть брати у другій декаді травня і очікують результатів на початку червня, адже офіційно пляжний сезон у місці ще не розпочався.
Щоправда, лікар Лабораторного центру вважає, що навряд чи показники за рік значно погіршилися чи покращилися, але, поки невідомі результати проб води, варто уникати купання у Південному Бузі. Якщо ж втриматись неможливо, то хоча б не забувати про застережні заходи: не пити річкову воду та обов’язково після купання приймати душ.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.