Незрячий спортсмен з Вінниці готується до чемпіонату Європи з дзюдо. ВІДЕО

10:13
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Наразі вінничанин Костянтин Ільніцький проходить відбір до складу національної паралімпійської збірної з дзюдо серед незрячих спортсменів. Саме участь у чемпіонаті Європи для нього – це можливість потрапити на Паралімпіаду.

Як ідеться в сюжеті “Суспільного” 43-річний вінницький дзюдоїст Костянтин Ільніцький разом із тренером готується до чемпіонату Європи в Німеччині, де спортсмен боротиметься у своїй категорії. Як розповідає його тренер, Микола Ливицький, до 2022 року незрячі спортсмени змагалися в одній категорії зі слабозорими, проте у зв’язку з нововведеннями, незрячі люди тепер будуть боротись окремо і це збільшує шанси на перемогу вінницького спортсмена.

Микола Ливицький – тренер Костянтина, він займається з ним три роки. Тренує й інших спортсменів з вадами зору, проте додає, аби уникнути травмувань, з незрячими займається індивідуально.

Якщо двох незрячих поставити боротись, то під час сутички вони втрачають орієнтацію в просторі й це може бути травма, як в однієї людини, так і в іншої, – розповідає тренер, додаючи: – Коли звучить команда “стоп” – все зупиняється, оскільки це може загрожувати травмою.

Сам спортсмен Костянтин Ільніцький розповідає в сюжеті, що втратив зір через травму: в очі потрапило скло та вже 17 років він незрячий. Звикнути до цього було важко, але з часом чоловік змирився.

Людина з проблемами зору, особливо тотально сліпа, дуже обмежена в русі. Тому треба займатися спортом, а дзюдо випрацьовує характер, наполегливість, мужність. Звичайно, хотілося б досягнути чогось у цьому спорті, навіть в такому віці, як я зараз, – каже спортсмен.

Проте Ільніцький додає, що незрячому спортсмену все-таки важко орієнтуватись в просторі, щоб не травмуватись під час занять:

Коли ти постійно займаєшся в одній залі – ти хоч і приблизно, але розумієш, де ти й знаєш все ледь не покроково. Я, наприклад, знаю, що 4 перекиди – і я біля стіни, 2 страховки вперед – і я біля іншої стіни. Але я не скажу, що я займаю мозок вираховуванням кроків. Це виходить рефлекторно, – розповідає чоловік.

Тренування спортсмен не пропускає й наразі проходить відбір до складу національної паралімпійської збірної з дзюдо серед незрячих спортсменів.

Фото та відео – https://suspilne.media/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.