-
08 Жовтня/ 07:12
Vinnytsia
Публікація08.10.1907:12
Невідповідність санітарним вимогам, кишкова паличка та коліформи: результати досліджень води у Вінниці
17% досліджених проб води з мережі водогону та 58,3% проб питної води з криниць не відповідають санітарним вимогам.
Як повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, такі результати досліджень за вісім місяців поточного року.
Зокрема фахівці виявили, що в 17% досліджених проб з мережі не відповідали санітарним вимогам по мікробіологічним показникам – у них виявлено загальні коліформи (“велика група бактерій, які знаходяться в дуже високих концентраціях у фекальній речовині теплокровних тварин” – Вікіпедія) та встановлена невідповідність по загальному мікробному числу.
Для порівняння, у 2018 році відсоток невідповідних проб становив 4,4%, у 2017 – 2,6%, у 2016 – 7,3%. За результатами хімічного аналізу води 3% проб не відповідали санітарним вимогам (по каламутності та вмісту заліза). У 2018 році – 13,5%, у 2017 – 4,3%, у 2016 – 1,9%.
Зазначено, що невідповідність якості води реєструвалась у травні – в період підготовки до відкриття пришкільних таборів; у липні – в період підготовки до роботи дошкільних навчальних закладів; у серпні – в період підготовки загальноосвітніх закладів до нового навчального року. Відтак було здійснено інтенсивне промивання внутрішніх мереж, після чого показники якості води прийшли до норми та вода відповідала санітарним вимогам.
Також Держпродспоживслужба повідомляє, що було досліджено питну воду з міських криниць, яких у Вінниці 617. За результатами лабораторних досліджень за 8 місяців поточного року виявлено, що 58,3% проб питної води з криниць не відповідали санітарним вимогам. Зокрема по мікробіологічним показникам – виявлені загальні коліформи та кишкова паличка (у 2018 році – 47,9%, у 2017 році – 48,3%, у 2016 – 79%).
По санітарно-хімічним показникам 73% досліджених проб не відповідали санітарним вимогам по вмісту нітратів та хлоридів (у 2018 році – 54,5% проб, у 2017 – 56,8%, у 2016 – 81,5%).
Зазначено, що у зв’язку з цим на адресу директора департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради було направлено 13 листів про необхідність очищення та дезінфекції 183 громадських криниць.
У Держпродспоживслужбі нагадують, що підвищений вміст нітратів погано впливає на організм людини, а особливо – на дітей віком до трьох років. Гостре нітратне отруєння у дітей в 7-8% випадків закінчується смертю.
“Наявність у воді кишкової палички або бактерій групи кишкової палички може викликати гастроентероколіт, основними симптомами якого є біль у животі, нудота, блювота, підвищена температура тіла, пронос, слабкість” – повідомляється на сайті служби.
Відтак рекомендується:
– вживати питну воду з криниць лише за наявності інформації щодо її безпечності для здоров’я;
– не використовувати для питних потреб воду з криниць, поблизу яких є вигрібні ями/надвірні туалети/гноярки;
– слідкувати за санітарно-технічним станом криниць;
– не допускати вигул тварин та птиці поблизу криниці;
– у разі необхідності будівництва вигребу, відступити на максимально можливу відстань від криниці та забезпечити водонепроникність стінок і дна вигребу;
– з метою покращення якості води, використовувати фільтри; використовувати для питних потреб лише кип’ячену воду.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.