7 вересня, коли Вінниця вже жила передчуттям головного міського свята та приймала гостей з усього світу та вищих щаблів влади, в одній тихій місцині панувала зовсім інша атмосфера.
Адже цього вечора до Вінниці в Хаб “Місто Змістів” приїхав літературний критик та літературний гурман, людина, котра здатна вчити людей правильно читати серйозну літературу, письменник Ростислав Семків.
Семків та видавництво Pabulum вже вдруге за останній час приїздять до Вінниці з презентацією власних нових книжок. Якщо минулого року в Книгарні “Є” презентували перше видання імпровізованої серії “Як писали класики”, то цього разу вінничанам розказали про те, як читати класиків та представили книжку з аналогічною назвою.
На презентацію прийшло не надто багато людей, проте забігаючи наперед, треба відзначити, що це була саме цільова авдиторія – майже всі з присутніх по завершенню лекції п. Ростислава придбали собі книгу “Як читати класиків”. А як же їх правильно читати – про це у коротких тезах з виступу письменника.
“Читання – це так само питання саморозвитку, як йога чи пілатес. На нього потрібно знаходити час, як і на розвиток власного тіла”.
“Твори, які викликають найбільший консенсус, які всі визнають по всім параметрам, по яким всі погоджуються, що вони класні – це і є класика”.
“Читання – це елегантний відпочинок. Але це як з вином: якщо пересічній людині, котра не надто розуміється на винах, дадуть відразу дуже дороге, витримане вино – вона його скуштує і не зрозуміє його цінність. Так само з книгами – треба мати певний досвід для того, аби гідно оцінити”.
“Якось під Києвом будівельна бригада розговорилася із замовником будівництва. Розмовляли про літературу і в якийсь момент дійшли до Кафки:
- Хто такий Кафка?, – питають будівельники.
- Та, ви все одно не зрозумієте…
Будівельники поставилися до такої фрази як до того, що їх “беруть на слабо” і таки прочитали “того Кафку”. Тепер десь під Києвом працює дуже освічена будівельна бригада”.
“Не ставте собі за мету прочитати все. Просто постійно читайте.
Не бійтеся відкласти книжку: якщо вона цікава, ви обов’язково до неї повернетеся. Слабкі книжки покидайте безжально: в даному випадку не доречно користуватися правилом “за будь-яку ціну довести розпочате до кінця”. Адже якщо ви розбиваєте яйце для яєчні та відчули, що воно зіпсуте – ви ж не продовжите його смажити. Примітивні книги існують”.
Не соромтеся непрочитаного – хваліться прочитаним.
Завдання на 20 років – 200+ сильних книг. Але яких?
- Абсолютний канон.
- Книги зразкової інтриги
- Книги особливого досвіду
- Книги першої психологічної потреби
- Інші приємні книги
“Добра книжка цілком може зробити нам день, література – наповнити сенсом життя”.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.