“Не можна битися!”: п’ятирічні вінничани влаштували акцію проти домашнього насильства. ФОТО

15:15
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 8 грудня, відбувся захід, приурочений всеукраїнській акції “16 днів проти насильства”, а головними героями стали 5-річні малюки, які розповідали дорослим, як поводитися у сім’ї, щоб всім було добре.

Вінничан, які в обідній час вирішили відвідати торгово-розважальний центр, одразу при вході зустрічали дітлахи у формі, схожій на поліцейську. “Візьміть, будь ласка!” – доносилось з усіх сторін, а до рук одразу потрапляли листівки з дитячими малюнками та закликами не чинити зла у родині. Зокрема на листку, який потрапив до нас, було прохання: “Захистіть нас від жорстокості та тих, хто може з нами погано поводитися!”, а на іншій сторінці був дитячий малюнок дружньої родини.

Усі діти – вихованці відомчого дитячого садку ГУ НП Вінниччини, і, на щастя, про насильство у сім’ї вони знають небагато – лише те, що це погано, не можна битися і коли батьки сваряться між собою – це недобре.

Як розповіла начальниця відділу ювенальної превенції поліції Вінниччини Людмила Кузнєцова, їхня акція стосується не лише заборони насильства проти дітей та жінок.

  • Сьогодні поліція Вінниччини влаштувала такий захід у рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”. Вихованці нашого дитячого садочку беруть участь у акції та хочуть сказати “ні” насильству і ми пропагуємо, щоб ніхто не мовчав про факти насильства і щоб люди зверталися до поліції чи соціпальних працівників, говорили про це. Ця проблема є дуже важливою і критична тим, що чимало людей не говорять про випадки насильства в сім’ї і це переходить у таку стадію, коли це ніби норма, що батько знущається над матір’ю, чи батьки над дитиною, чи дружина знущається над чоловіком, а нам відомо і про такі випадки. Сьогодні ми закликаємо всіх сказати “ні” насильству і не мовчати, якщо такі факти все ж є.

Якщо говорити про статистику, то протягом 2017 року по всій Вінницькій області було понад сім тисяч звернень до поліції про факти сімейного насилля. З них вже понад п’ять тисяч кривдників притягнуті до відповідальності. Людмила Кузнєцова також зауважила, що з одного боку добре, що люди не мовчать і тому така велика кількість звернень до поліції, адже вінничани починають довіряти правоохоронцям і сподіваються на захист та допомогу у цій проблемі.

На Вінниччині також не рідкість випадки, коли діти знущаються над дорослими. Сьогодні в області десять дітей перебувають на обліку, саме як насильники в родині. Здебільшого, це неповнолітні онуки, які не дають життя своїм бабусям та дідусям.

Повертаючись, до акції, то майже півгодини дітлахи стояли з помаранчевими кульками (саме цей колір є символом акції) та плакатами з написом “Діти Вінниччини кажуть насильству ні”, а студенти вінницького коледжу показали міні-вистави про права жінки та чоловіка.

До речі, на першому поверсі ТРЦ також влаштували міні-виставку дитячих малюнків, через які діти закликали не чинити насильства. Вінничанам також пропонували залишити паперові “долоньки щастя” та написати, що не варто робити у родині, аби не нашкодити.

Окремий стіл залишили із матеріалами, куди звертатися у випадку насильства в сім’ї, прояви різних видів насильства та поширені міфи, як:

  • домашнє насильство існує лише в “неблагополучних” родинах.
  • чоловіки, які агресивно виявляють свої ревнощі щодо жінок, таким чином демонструють свою любов.
  • у шлюбі не буває сексуального насильства.
  • жінка сама провокує насильство.
  • треба почекати і все зміниться та буде добре, як колись.
  • дітям потрібен батько, навіть якщо він агресивний. “Залишаюся тільки заради дітей”.

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства: 0-800-500-335 або 386 (з мобільного). Також існує Вінницька обласна “лінія довіри”: 0-800-750-475. Усі дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

Фото Андрія Завертаного