Любомир Мельник – композитор і піаніст українського походження відомий як найшвидший піаніст в світі. Він стверджує, що може грати 19,5 нот в секунду кожною рукою (зазвичай фізично піаніст може виконати максимум 13-14 нот в секунду).
Любомир Мельник не часто дає концерти в Україні, але вже у квітні його новий тур охопить шість міст, серед яких і Вінниця. 15 квітня о 19.00 у Вінницькій обласній філармонії вінничани знову почують безперевну гру.
Безперервна музика: у Вінниці виступив найшвидший піаніст планети Любомир Мельник. ФОТО, ВІДЕО
Свою музику Любомир Мельник називає continuous music («безперервна гра»). Вона побудована на швидких і складних нотних послідовностях. Піаніст грає, майже не відриваючи ноги від педалі. Завдяки такій швидкості та техніці людське вухо чує музичний потік, але не може розрізнити ноти. Цю техніку Любомир Мельник розробив ще на початку 80-х років.
- Маестро здатний грати 19,5 нот в секунду кожною рукою, чим він користується аж ніяк не для демонстрації своєї техніки. Мелодизм творів не в зміні нот, а в накладенні і взаємодії обертонів, які виникають з цілих лавин і шквалів нотних потоків. Створюється безперервне полотно звуку, в яке Любомир раз у раз вплітає різні нитки і візерунки, роблячи це легко і невимушено, що надає його музиці звучання, характерне для цілком повільного ембієнту, – пишуть організатори концерту.
Піаніст завжди не лише говорить про своє українське коріння, але і вважає себе українцем. На думку Любомира Мельника, лише українець може винайти таку музику, а представники інших національностей не опікувалися би такими речами.
Любомир — автор понад 120 музичних творів. Співпрацював з французькими хореографами і рядом європейських та американських композиторів: Джеймсом Блекшоу, Пітером Бродеріком, Нільсом Фрамом і іншими. Часто в музиці звертався до своїх українських коренів, так, один з його творів написаний на вірші Тараса Шевченка, окрему композицію Любомир Мельник присвятив Симону Петлюрі.
Квитки від 100 до 350 гривень. Замовити можна тут.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.