Публікації за датами

  • 19 Жовтня/ 15:19

    Vinnytsia

    Публікація19.10.1915:19

    Автор:Дар'я Гоц

    “Найромантичніший район”: як “Бюджет громадських ініціатив-2018” змінив Тяжилів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 19 жовтня, вінницьким журналістам показали, як реалізували кілька проектів-переможців в рамках “Бюджету громадських ініціатив”.

Одразу декілька новинок з’явилось у Тяжилові. Зокрема, там відновили шахово-шашковий клуб, встановили великий корабель-клумбу та облаштували майданчик для гри у волейбол та пляжний футбол.

Суботня прогулянка осіннім Тяжиловом з міським головою Сергієм Моргуновим розпочалась з вулиці Баженова, а саме з бібліотеки-філії №7. Саме тут, завдяки перемозі у конкурсі “Бюджет громадських ініціатив”, з’явився шашково-шахматний клуб.

На відкритті гостей зустрічали діти, переодягнені у шахові фігури. Проект створили з метою популяризації цього виду спорту серед усього населення мікрорайону. До речі, раніше у Тяжилові вже був такий клуб, однак нині у тому приміщенні розташована приймальня квартального комітету.

Відновити ж клуб у бібліотеці вирішили тому, що до закладу записано 3900 відвідувачів, з яких 2200 дітей і саме вони є потенційними відвідувачами шашково-шахового клубу.

 

Як розповіла авторка проекту Ірина Пізняк, на створення проекту її надихнуло те, що одного дня у Центральному парку вона побачила, як дідусь вчив свого онука грі в шахи.

– Я побачила, як зацікавлено вони сиділи і як дідусь свого онука з такою любов’ю навчає шахам. Це мене так зворушило, у мене теж є синочок і я захотіла, щоб він теж грав у шахи. Йому татко показав, як грати. І тут у мене виникла ідея, що потрібно популяризувати і відроджувати цю гру, яка діткам надає впевненості та кращого мислення.

– Саме завдяки цьому проекту (“Бюджет громадських ініціатив” -авт.) люди можуть реалізувати свої мрії. Ми можемо бачити, що дітки можуть стати щасливими і зрозуміти, що шахи – це так круто, як кажуть про це їхні бабусі, дідусі та татки. Я дякую, що мою ідею підтримали, адже шашки і шахи – це розумові здібності наших діток. Шашки це круто, а шахи – це класно! – прокоментувала Ірина Пізняк.

Для облаштування клубу в бібліотеці трансформували простір читальних залів і виділили окрему кімнату. Вона невелика, але в ній стоять декілька столів, які одразу ж зайняли діти та активно розпочали грати у шахи та шашки.

Для клубу придбали спеціальні столи з розміткою ігор, а саму кімнату забезпечили ще проектором та екраном.

 

 

Загальна сума використаних коштів на цей проект склала 198 тисяч гривень.

До речі, у клубі планують щовихідних проводити шахові турніри для різних вікових груп, а щомісяця – Кубок клубу. Самі ж навчання гри в шахи відбуватимуться на волонтерських засадах. У планах також започаткувати традицію сімейних турнірів з шахів.

Після бібліотеки міський голова вирішив подивитись на нещодавно встановлену клумбу-корабель – ще один проект-переможець “Бюджету громадських ініціатив”.

Незвична клумба з’явилась на березі Родинного озера. Його загальна висота становить сім метрів, ширина 2,5 метри, а довжина 8,8 метрів. Металевий каркас корабля із середини обшитий оцинкованими листами та пінопластом, аби можна було влаштувати квіткові клумби з дренажем.

Ззовні корабель обшили дерево-полімерним композитом, який дуже схожий на справжнє дерево, однак йому не страшні волога та перепади температур. На щоглах корабля – яскраві пурпурові вітрила. Планова вартість такої клумби становила 200 тисяч гривень.

Поблизу клумби-корабля міського голову та місцевого депутата Володимира Онофрійчука зустрічали оплесками мешканці найближчих будинків.

До речі, авторка проекту Наталія Полозук, яка мешкає у Тяжилові більше 10 років, розповіла, що ідея такого проекту у неї виникла через те, що подібні локації є в інших районах міста.

– У кожному районі у нас є якась така “родзиночка”. Наприклад, на Київській у нас розташований куб, на Барському шосе – машина. А через те, що у нас тут знаходиться озеро, виникла ідея, щоб був корабель.

 

Квіти висаджували самі ж мешканці мікрорайону. Один із мешканців Тяжилова, Олександр Білецький, розповів, що його родина живе на цій землі ще з 1780 року, коли тут було засноване село, а тому він вважає себе патріотом Тяжилова і подякував міському голові та міській раді за те, як вони змінюють мікрорайон.

– Ось ці локації, які прикрашають наше місто, це, з одного боку, для краси, але воно також і виховує людей. Те, що ви започаткували цей “Бюджет громадських ініціатив” – це велика справа, адже, по-перше, це організовує людей. Ми пам’ятаємо, як 2016 році був перший конкурс, то люди ще не знали і не вірили. А вже минулого року ми виграли чотири проекти!

– Чотири проекти це багато! На вас вся Вінниця ображається, що ви все забираєте до себе, – пожартував Сергій Моргунов. – Наскільки буде ініціатива людей, настільки будь-яка влада в будь-якому місті буде реагувати на цю ініціативу. Не все просто, як є проблеми в кожній родині, так і в цілому у місті є проблеми і можна про це годинами розповідати. Найголовніше – бачити, що потрібно зробити, щоб з кожним днем і кожним роком покращувати ситуацію в нашому рідному місті.

– Я вам скажу, що на сьогодні більше всіх ображається Старе місто. Що ось ми Тяжилову робимо все, Замостю, Вишеньці, а Старе місто забули. Але ж прийде час і вирівняється ситуація й там, – додав міський голова. – Найголовніше, щоб всі були здорові та єдині, як територіальна громада, а депутат повинен виконувати всі побажання людей, в межах своїх можливостей та повноважень і не боятися стати поряд з людьми і щось робити.

– Тут були закиди у Фейсбуці, що червоні вітрила – це повернення до комунізму, – додав Олександр Білецький. – Просто, мабуть, люди забули найромантичнішого письменника Олександра Гріна і його Ассоль (героїню повісті “Пурпурові вітрила” – авт.). Тобто, Тяжилів у нас – романтичний район.

Згідно із традицією, при першому спуску корабля на воду, об його борт розбивають пляшку шампанського. “Спустити” тяжилівський корабель-клумбу попросили міського голову.

Після того, як  розбили шампанське, представників влади місцеві мешканці запросили на невеликий спільний пікнік, аби поділитися враженнями від розвитку мікрорайону та дізнатися, що ще планують змінити у Тяжилові.

 

 

Зокрема, обговорили проект побудови мосту з Тяжилова до Замостя та продовження тролейбусної лінії. За словами міського голови, він вже надав доручення, щоб вивчали таку можливість і рахували фінансові витрати.

– Ви знаєте, ми робимо зараз VinLine (тролейбус вінницького виробництва – авт.). Якщо нам вдасться зробити його з автономією ходу на відповідну кількість кілометрів, то ми навіть без контактної мережі спробуємо запустити його наступного року. Якщо нам технічно вдасться це зробити.

До речі, у Тяжилові реалізували ще один проект, який переміг у “Бюджеті громадських ініціатив”. Це – майданчик для пляжного футболу та волейболу. Його побудували за 914,3 тисячі гривень. Детальніше про нього можна почитати ТУТ.

Фото Ольги Мірошниченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.