На заваді “прозорості” комунальних підприємств Вінниці став “лежачий” сайт міськради

13:17
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Сьогодні, 1 серпня, на сайті міськради мав би з’явитися розділ «Комунальні підприємства», де б кожне із них виклало інформацію про свою діяльність, в тому числі і фінансову звітність за кілька років.

Однак сайт міськради не працюва до 12:40, а з ним і анонсований запуск проекту звітності комунальними підприємствами міста.

Сайт Вінницької міськради знову “ліг”: IT-департамент обіцяє запустити ресурс до кінця дня

Активними учасниками просування ідеї звітності комунальними підприємствами в Мережі з боку громадськості був Центр громадської активності «Результат». Як повідомила координаторка проектів «Результат» Олена Регеша, у Центрі сподіваються, що сайт запрацює ще сьогодні до вечора і вони зможуть його промоніторити на виконання рішення.

Нагадаємо, порядок оприлюднення інформації щодо діяльності всіх комунальних підприємств в Інтернеті був прийнятий виконкомом міськради в червні.

  • Усі комунальні підприємства мали до 1 серпня оприлюднити цілий список інформації, – каже Олена Регеша. – На жаль, були проблеми з її оприлюдненням, так як після атаки вірусу Petya.A сайт міської ради довгий час не працював. Як пояснював нам директор департаменту інформаційних техрнологій через це виникли деякі труднощі.

За словами директора департаменту інформаційних технологій міськради Володимира Романенка, станом на  28 липня усі комунальні підприємства були зареєстровані, однак не всі встигли подати інформацію, адже сайт не працював від минулої п’ятниці і до понеділка, 31 липня. Сьогодні підприємства матимуть таку можливість.

  • Нині ми телефонуємо комунальним підприємствам і повідомляємо, що сайт відновив свою роботу і вони можуть вносити інформацію про свою діяльність, – розповів пообіді Vежі пан Романенко.

Загалом окрім загальної інформації про підприємство, на сайті має бути оприлюднена інформація про фінансовий стан кожного підприємства, основні види діяльності, реєстр боргових зобов’язань комунального підприємства, річний план закупівель (до 15 січня кожного року) тощо.

  • Обов’язково мали оприлюднити фінансову звітність за три попередні роки, – каже Олена Регеша. – Інформацію про транзакції комунальних підприємств, тобто за що,кому, коли і як платили. Обов’язково надати основну інформацію: адреси, про директора та його біографія, про тарифи та послуги, що надають комунальні підприємства.

А поки сайт міськради не запрацює,  представники громадськості моніторитимуть сайти комунальних підприємств. На них до 1 серпня також мала б бути розміщена така інформація.

  • Ми будемо відстежувати як виконали це рішення ті комунальні підприємства, які мають власні сайти, а коли відновиться робота сайту міськради, моніторитимемо й там, – зауважила громадська активістка.

Окрема увага прикута до постаті керівника комунального підприємства, де має бути вичерпна інформація, включаючи професійну характеристику, розмір винагород та річні звіти.

Передбачена також онлайн-скарга, при виявленні недостовірної або/та неактуальної  інформації.

Наприклад, рубрику «Онлайн-скарга» на сайті «Вінницяміськтеплоенерго» Vежа знайшла, а от на сайті «Вінницязеленбуд»   такого розділу немає. Якщо порівняти лише два цих комунальних підприємства, то подача інформації про їх діяльність відрізняється від уніфікованого визначено рішенням виконкому порядку.

Нині на сайті міськради зазначено, що розділ “Комунальні підприємства” знаходиться в розробці.

Головне фото wallpaperscraft.com