-
19 Березня/ 09:57
Vinnytsia
Публікація19.03.1909:57
На Європейській площі пропонують встановити дефібрилятор, щоб рятувати життя
Вінничанин пропонує встановити у місті автоматичний зовнішній дефібрилятор, який допоможе надавати першу невідкладну допомогу непритомній людині до приїзду медиків.
Юрій Василець зареєстрував петицію до міської влади, у якій звертає увагу на те, що такий автоматичний зовнішній дефібрилятор допоможе врятувати життя людини і пристрій варто встановити на Європейській площі.
– Без втручання в ситуацію випадкових свідків не кожен потерпілий зможе дочекатися прибуття фахівців ЕМД. Кожна секунда цінна для людини, що потребує порятунку. Ймовірність вижити збільшується, якщо поруч будуть люди, які готові допомогти, а також мають у доступі необхідні засоби для порятунку життя. Автоматичний зовнішній дефібрилятор — саме один із таких засобів, – пише Юрій Василець. –
Перед вами щойно впала непритомна людина? Не втрачайте час! Скеруйте когось викликати 103, принести аптечку та автоматичний зовнішній дефібрилятор, або зробіть це самі.
Автор зазначає, що такі дефібрилятори прості у використанні та мають голосові, світлові та екранні інструкції, які допоможуть розібратися, що робити. Окрім того, дефібрилятор спроектований так, що може виявляти проблеми під час використання та підказувати, як їх виправити.
Користуватися дефібрилятором досить просто. Після увімкнення необхідно наклеїти дефібриляційні накладки на голу грудну клітку людини, згідно з малюнками на них. Далі потрібно дозволити пристрою проаналізувати серцевий ритм і надати розряд, якщо на це скеровує дефібрилятор. Після цього – робіть серцево-легеневу реанімацію. Додамо, що АЗД не проведе розряд людині, якій це не потрібно.
Якщо перед вами знепритомніла людина, необхідно одразу перевірити дихання, подивитися на обличчя та груди потерпілого. Якщо людина дихає, її необхідно покласти у бокове стабільне положення, щоб захистити дихальні шляхи від накопичення рідин та блокування язиком. Якщо не дихає – почніть серцево-легеневу реанімацію: натискання на нижню половину грудини з частотою 100–120 разів на хвилину (приблизно 2 рази на секунду). Виконуйте серії з 30 натискань та 2 рятувальних вдихів. Це дозволить підтримувати шанси потерпілого на перезапуск серця, коли принесуть автоматичний зовнішній дефібрилятор.
– Справді, щоби надавати допомогу та максимальні шанси на збереження життя людині, що знаходиться в невідкладному стані, треба бути впевненим у своїх знаннях і навичках. Для цього необхідно пройти тренінг із першої допомоги. Вчитися ніколи не буває пізно чи забагато! – додає автор петиції.
Наразі петицію вінничанина підтримали 93 людини, однак для її розгляду у міській раді необхідно зібрати щонайменше 350 підписів. Залишити свій голос за встановлення дефібрилятора на вулиці міста можна ще протягом 13 днів ТУТ.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.