Публікації за датами

  • 04 Липня/ 14:40
    Головне на Vежі

    Публікація04.07.2314:40

    Автор:Vежа

    На вінницькій Вежі Артинова відправили на ремонт три з чотирьох годинників. ФОТО

У Вінниці на Вежі Артинова ремонтуватимуть годинники. Сьогодні, 4 липня, на трьох з чотирьох годинників (йдеться про годинники № 1, № 2 та № 4, спрямовані, відповідно, на Європейську площу, в сторону Центрального парку та в сторону початку вулиці Грушевського) зняли стрілки. В самих же годинниках буде оновлено електронний блок управління годинниковим механізмом.

Як зазначають в “Музеї Вінниці”, в процесі оновлення годинникового механізму будуть виконані роботи з ремонту механічних вузлів годинника. Тому, окрім зняття стрілок, також демонтували редуктори годинних і хвилинних стрілок.

– У подальшому буде здійснено ремонт редукторів (розбирання, очищення, заміна зношених деталей, складання та тестування), балансування стрілок, збирання механічних складових годинників, заміна двигуна обертання стрілок, а також перевірка працездатності годинників та їхнє тестування, – кажуть в музеї.

 

 

 

 

Стрілки з можливо найвідомішого годинника який дивиться в напрямку Європейської площі В подальшому отримає назву Буг Південь

Загалом, за словами начальника відділу комунікації музею Миколи Геркалюка, роботи триватимуть протягом двох місяців. Крім того, сьогодні також зняли фігури янголів. Ними прикрасили будівлю перед новорічно-різдвяними святами кілька років тому. Після початку повномасштабного вторгнення їх відключили від електропостачання, а сьогодні – і зняли зовсім. Водночас, як дзвони, так і мелодії у визначені години звучатимуть без змін.

 

 

 

Наразі на Вежі діє єдиний годинник, названий “Буг-Північ” (він же годинник №3), який спрямовано в сторону Кумбар. Його відремонтували ще в 2021 році.

– Тоді було оновлено електронний блок управління годинниковим механізмом, що дало змогу зберігати працездатність годинника при температурах від -20 до +50 градусів за Цельсієм та працювати автономно (до 48 годин) в разі відключення електропостачання. Також, серед іншого, з’явилась можливість керувати годинником і його допоміжними механізмами дистанційно. Він отримав назву “Буг-Північ”, – вказують в “Музеї Вінниці”.

Відповідно, оновлені годинники називатимуться “Буг-Південь”, “Буг-Захід” та “Буг-Схід”. Всі роботи з модернізації годинника виконує переможець тендеру вінницьке підприємство ТОВ “Аналітика”. Як відомо з тендеру, вартість послуг становить майже 350 тисяч гривень.

 

 

Майбутній Буг Схід до зняття стрілок

Як розповів у коментарі “Вежі” начальник відділу адміністративно-господарських робіт “Музею Вінниці” Максим Грибінник, необхідність в ремонті обумовлена, зокрема, фактором терміну експлуатації. Наприклад, редуктори там – ще з 1980-х років, а остання електронна модернізація годинників відбулась у 2006 році.

– В будь-якому разі, якщо редуктори “пробігли” 40 років – вони знімаються, оглядаються стани зубчиків, чи там зі зчіпленням все добре, оглядаються стани осей, які тримають зубчики, і оглядається стан головної осі. Тому що там – труба в трубі, коли всередині одної крутиться інша, яка крутить хвилинну стрілку, а потім зачіпляє годинну стрілку. В нішах, в яких схований механізм, фізично це зробити неможливо. Треба повноцінні лабораторні умови. ТОВ “Аналітика”, яка виграла торги, в принципі, в цьому випадку в нас займається обслуговуванням технічним і займається розробкою електронного блоку, який називається “Буг”. Два роки назад вони зробили перший зразок, який себе гарно показав. По суті, він пройшов дворічне випробування – це годинник, який “дивиться” на Північ, до річки. В цьому випадку не можна сказати, що все було ідеально. Було два роки випробування, були корективи, були допрацювання, які дали зрозуміти, що робити з рештою годинників та як краще, – розповідає фахівець музею.

Щодо визначеного терміну робіт Максим відзначає: важко сказати – це багато чи мало. Все залежить від стану елементів годинникового механізму.

– Поки не буде зрозуміло, в якому стані колеса, зубчики та внутрішні труби, про це важко говорити. Тільки лабораторне дослідження може показати, на що ми можемо вийти. Кожен окремий редуктор – це окрема ланка, тому що роза вітрів, яка тут є, по-різному впливає на стрілки. Чому цей годинник перефарбований першим (йдеться про годинник, що виходить в напрямку початку вулиці Грушевського, він же в майбутньому – “Буг-Схід” – авт.) – бо він найшвидше вигорає. І вітер, який тисне на нього, завжди створює в ніші найбільшу вологість, й електронний блок, який там був, через перепади вологості приходив у стан “зависання”. Воно постійно вимагало ручного втручання. Пуск годинників – це теж окремі монтажні та тестові роботи. Після цього ще протягом “гарантійного року” ТОВ “Аналітика” займається доглядом за годинником, – підсумовує фахівець. 

Як зазначив головний архітектор проєкту ТОВ “Аналітика” Леонід Гужва, для годинників планується встановити нові сучасні блоки з подвійним захистом від усіх можливих негараздів: і кліматичних, і тих, які можуть виникати через відключення електроенергії.

– Раніше тут не було ніякого дистанційного управління, а тепер музейники, які будуть управляти годинником, матимуть через Інтернет всю інформацію, котра дозволить приймати оперативні рішення щодо коригування стрілок та інших технологічних процесів, – каже Леонід Гужва.

Читайте також: На вінницьку Вежу Артинова повернули третій модернізований годинник

Фото – автора та Євгена Симоненка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.