На Вінниччині зросла популяція кота лісового

16:41
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині зросла популяція кота лісового. Так, наразі в області живе 70 таких тварин, хоча ще п’ять років тому їх налічувалось лише 20.

Про це повідомляє Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ.

Так, лісівники Вінниччини, Кіровоградщини, Черкащини разом з працівниками Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, обласних військових адміністрацій, державної екологічної інспекції на початку 2024 року проведуть облік диких тварин у мисливських угіддях трьох областей. Традиційно завершуються обліки до 10-15 лютого.

Так, наразі на Вінниччині, Кіровоградщині, Черкащині проживають такі червонокнижні тварини: зубр – 117 голів, лось – 126, видра річкова – 1992, кіт лісовий – 70, тхір лісовий – 3027. Разом з тим, лише у Вінницькій області водяться зубри і кіт лісовий. Немає лося на Кіровоградщині.

На Вінниччині ще п’ять років тому офіційно фіксували усього понад 20 голів кота лісового. Фахівці мисливського господарства вважають, що збільшенню популяції рідкісного виду сприяє ряд факторів: захист лісових угідь єгерською службою та державною лісовою охороною, зміни клімату.

Збільшенню кількості смугастого хижака сприяє потепління. Ласує кіт лісовий дрібними гризунами, птахами, комахами, зайченятами і зміями. За добу може з’їдати 10 і більше гризунів. Смугастий хижак вправно полює не лише на зайців, птахів, а також може задушити малятко козулі.

Кіт веде потаємний спосіб життя, ховається у своїх лісових володіннях і уникає людей. Розміри кота лісового набагато перевищують розміри домашніх котів. Довжина тіла до 90 см, а хвіст – коротший і притуплений, покільцьований кількома темними смугами. Очі має блакитні або сірі.

Загалом найбільша популяція червонокнижного кота лісового у Карпатах.

Фото – abo.media