На Вінниччині в глиняному кар’єрі випадково виявили фрагменти скелету волохатого носорога. Вважається, що знахідці близько двадцяти тисяч років.
Як йдеться в сюжеті ТСН, в селі Гопчиця Погребищенського району розташований глиняний кар’єр. Саме там, під час видобування глини, робітники помітили кістки в ковші екскаватора. Вони передали фрагменти кісток місцевому краєзнавцю, а він, в свою чергу, показав їх науковцям. Палеонтологи припускають, що це кістки волохатого носорога – нині вимерлої тварини.
Волохатий носоріг або целодонт сибірський – вимерлий вид носорогів, який мешкав у північних степах Євразії починаючи з епохи плейстоцену та до кінця останнього льодовикового періоду (2 мільйони років до н.е. – близько 16 тисяч років до н.е.). Дорослий волохатий носоріг сягав у довжину 3,7 метрів та важив 2-3 тонни. Основними причинами вимирання цих тварин прийнято вважати кліматичні зміни та полювання первісних людей.
Варто зазначити, що робітники виявили лише малу частину скелету носорога. Науковці припускають, що в кар’єрі може перебувати весь скелет тварини. Жителі Гопчиці сподіваються, що там влаштують археологічні розкопки. Тим часом видобуток глини в кар’єрі було призупинено.
– Звичайно, якщо хтось звернеться до нас із пропозицією провести тут розкопки, ми не будемо заперечувати. Поки хтось не приїде робити тут розкопки, буде все (в кар’єрі – ред.) законсервовано, – каже Гопчинецький сільський голова Роман Прилуцький.
Віднайдені рештки тварини зберігаються в Гопчинецькому краєзнавчому музеї.
Ілюстративне зображення: Wired
Дякуємо!
Тепер редактори знають.