-
21 Жовтня/ 08:11
Vinnytsia
Публікація21.10.1908:11
На Вінниччині зафіксовано низький рівень захворюваності на грип та ГРВІ
Минулого тижня на Вінниччині спостерігався низький рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ. За даними лабораторного центру МОЗ у Вінницькій області, станом на 18 жовтня інтенсивність захворювання складала 445 випадків на 100 тисяч населення, що на 11,5 % нижче базового рівня.
Протягом минулого тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулись 6917 осіб, більшість з яких, а саме 4318 осіб, – діти. Було госпіталізовано 209 осіб, з них 166 дітей. Летальних випадків не зареєстровано. З початку епідемічного сезону у вірусологічну лабораторію матеріалу для дослідження на грип не надходило.
Найвищі рівні захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у Вінниці, Жмеринському, Козятинському та Тиврівському районах.
Для проведення профілактики грипу в цілому по області відібрано 13008 осіб з групи ризику. З початку епідемічного сезону щеплено 2209 осіб.
Нагадаємо, що у Вінниці розпочали вакцинацію населення проти грипу. Перш ніж отримати щеплення, необхідно пройти огляд у свого сімейного лікаря. Якщо протипоказань немає, тоді лікар виписує направлення на придбання вакцини за 50% вартості завдяки міській програмі “Стоп грип”.
В Україні зареєстровані та дозволені до використання дві вакцини проти грипу. Фахівці запевняють, що вони обидві є ефективними та безпечними. Це вакцини:
– ДЖІСІ ФЛЮ (GCFLU), виробник Green Cross Corporation, Корея;
– ВАКСІГРИПТЕТРА (VAXIGRIPTETRA), виробник Sanofi Pasteur, Франція.
Перш за все, щеплення варто отримати містянам, які належать до груп ризику:
- діти до двох років;
- вагітні жінки;
- люди віком від 65 років;
- люди з надмірною вагою;
- хворі на діабет;
- хворі на хронічні серцево судинні захворювання;
- хворі на хронічні захворювання легенів;
- люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;
- люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії.
Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує їхні шанси видужати без небезпечних ускладнень, а часто – і вижити.
Крім того, існують професійні групи ризику до яких належать медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях. У цих людей немає жодної можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби профілактики грипу.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.