Із 4-го по 6-те липня в Україні та на території Вінницької області зокрема тривали планові командно-штабні навчання підрозділів територіальної оборони.
Про це сьогодні під час конференції розповів військовий комісар Вінницького обласного комісаріату Олег Вінницький та Володимир Артюх, радник голови Вінницької обласної державної адміністрації.
Олег Вінницький, розповів, що у кожному районі відтепер існують підрозділи територіальної оборони, які у разі потреби захищатимуть відповідні об’єкти чи території.
- Територіальна оборона – це система загальнодержавних військових та спеціальних заходів, які відбуваються поза зоною бойових дій, – говорить Олег Вінницький. У рамках навчання було розгорнуто штаб-зону Вінниччини оборони, раду якої очолив голова ОДА Валерій Коровій. Також навчальні центри були облаштовані в усіх районах області.
Фактично, учасники підрозділів живуть звичайним цивільним життям, проте у разі мобілізації та згідно Указу Президента можуть бути призвані для захисту тієї чи іншої території.
В першу чергу до загонів та навчань зокрема долучились бійці АТО, а також – патріотично налаштовані жителі усіх районів. Навчання відбувались за участі правоохоронних та військових структур, зокрема і Збройних Сил України, Служби безпеки, поліції.
- Систему територіальної оборони довелось створювати чи не заново не тільки Вінницькій області, а й всій Україні, – каже Володимир Артюх, радник голови ОДА. – Головне: створено підрозділи територіальної оборони, яких взагалі не було в Україні. Під час навчань для роботи в штабі Вінницької області прибув командувач сухопутних військ генерал-полковник Попов. Він і був фактично керівником цих навчань.
Завданням загонів є охорона стратегічно важливих об’єктів, забезпечення безперебійної роботи органів державної влади та місцевого самоврядування, оборона систем комунікацій, оборона кордонів та при цьому без охоплення території, на яких присутні бойові дії. Також в обов’язки загонів входить боротьба із диверсійно-розвідувальними силами та незаконними військовими формуваннями, підтримання режиму військового стану.
Загалом мета навчання досягнута, як заявив Олег Вінницький: відпрацьовані усі питання, особовий склад отримав теоретичні знання та практичні навички оборони.
- Таким чином ми формуємо загони територіальної оборони, які готові захищати свій регіон у будь-який час, – сказав Володимир Артюх. – Ворог має знати, що ми не беззахисні.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.