Майже 13 мільйонів витратили на протиепідемічні заходи для підготовки та функціонування закладів освіти в умовах пандемії. В облдержадміністрації створили спеціальну робочу групу, яка перевіряє, як в освітніх установах дотримуються протиепідемічних правил.
Як повідомляють на сайті Вінницької ОДА, для підготовки та функціонування закладів освіти в умовах пандемії використано 12 681 400 гривень на протиепідемічні заходи. Зокрема 535 800 гривень виділили з обласного бюджету. Для закладів освіти придбали 1 428 пірометрів (приладів для безконтактного вимірювання температури), 537 092 маски, 1 141 щиток, 20 окулярів, 29 763 літрів антисептиків та засобів для дезінфекції.
Таким чином намагаються створити безпечні умови для вихованців, учнів, студентів, педагогічних та інших працівників, зважаючи на пандемію коронавірусу.
У Вінницькій ОДА також створили спеціальну робочу групу, яка перевіряє заклади освіти. У період з 9 до 11 вересня вони відвідали 21 об’єднану територіальну громаду та 3 міста у 15 районах області. За цей час перевірили 123 заклади освіти – від дитячих садочків до закладів вищої освіти.
Про виявлені порушення не повідомляють, але зазначено, що у кожному закладі виділяють кошти для забезпечення працівників масками й рукавичками, дезінфікуючими та миючими засобами, одноразовими паперовими серветками та рушниками, рідким милом тощо.
Організація навчального процесу
У всіх закладах освіти області виділено окремі кімнати для ізоляції. Нині триває робота щодо їхнього укомплектування. У коридорах та інших приміщеннях є розмітки, що забезпечують організацію двостороннього руху коридорами, між навчальними кабінетами та аудиторіями. Для того, аби зменшити контакти між учнями, заняття впродовж дня для одного і того ж класу (групи) проводять в одній аудиторії. Водночас окремі уроки можуть проводити на відкритому повітрі.
Також розробили графіки харчування, забезпечили відстань між столами та розміщенням осіб, а працівники кухні мають забезпечені засобами індивідуального захисту.
У закладах встановили спеціальні урни, щоб централізовано збирати на утилізацію використані засоби індивідуального захист, паперові серветки тощо. Також в освітніх закладах мають бути медичні працівники. Якщо ж ці посади не передбачені штатним розписом – органи управління освітою уклали відповідні угоди з центрами первинної медико-санітарної допомоги.
В усіх закладах освіти призначені відповідальні за організацію та виконання протиепідемічних заходів. Також розробили алгоритм дій при виявленні ознак хвороби серед здобувачів освіти та працівників закладів. Заборонено допуск до закладів освіти батькам та стороннім особам. Перед початком занять педагоги проводять опитування учнів щодо самопочуття. На всіх входах до закладів облаштовано місця для обробки рук антисептичними засобами.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.