У селі Писарівка на Вінниччині встановили меморіальну дошку на честь 100-річчя завершення Першого Зимового походу Армії УНР. Дошку встановили на фасаді Писарівської загальноосвітньої школи.
Про це повідомляється на сайті Вінницької ОДА.
Дошку встановили 5 листопада у Писарівці Ямпільського району з ініціативи Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті та за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації, керівництва Ямпільського району, зокрема, відділу культури райдержадміністрації, КП «Центр історії Вінниці».
Начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, к.і.н. Богдан Галайко зазначив, що вшанування подій і видатних учасників Української революції визначено одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017–2021 роки.
На своїй фейсбук-сторінці він зазначив, що “саме 100 років тому, у листопаді 1920 року, відбулись останні бої регулярної армії УНР на Поділлі з російсько-більшовицькими окупантами”.
Перший Зимовий похід Армії УНР тривав 5 місяців, з 6 грудня 1919 року. Його учасники подолали понад 2500 кілометрів територією сучасних Житомирської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Вінницької областей та отримали перемогу у майже 50 боях.
Основні бої відбулися під Липовцем, Жашковом, Уманню, Каневом, Черкасами, Смілою, Золотоношею, Ольвіополем, Голованівськом, Гайсином, Вознесенськом, Ананьєвим, Балтою. Похід став однією з найгероїчніших і найуспішніших бойових операцій часів Української революції 1917–1921 років.
Біля села Писарівка сучасного Ямпільського району Вінницької області передові відділи Армії УНР під командуванням генерала Михайла Омеляновича-Павленка зустрілись з розвідувальними підрозділами 2-ї Стрілецької дивізії полковника Олександра Удовиченка, що наступали з заходу разом з польськими союзниками, і вже спільно звільняли Україну від московсько-більшовицьких загарбників. Джерело – сайт Вінницької ОДА
Фото – з фейсбук-сторінки Богдана Галайко, сайту ОДА
Головне фото – з сайту Історичної Правди
Дякуємо!
Тепер редактори знають.