На Вінниччині від початку липня зареєстрували 60 випадків кашлюка. Хворими є переважно діти дошкільного віку.
Про це повідомляє Суспільне за словами директора центру контролю та профілактики хвороб Ігоря Матковського.
Він розповів, що протягом минулого року було зафіксовано три таких випадки:
– Якщо проаналізувати останні 50 років, то можу сказати, все одно такої великої захворюваності не було жодного року. Майже 500 випадків за 6 місяців цього року. На сьогоднішній день у нас є можливість обстежити 150 людей або зразків сироваток крові. Але так часто до нас не приходять. В середньому ми робимо десь до 10 таких аналізів за тиждень. Але якщо буде потрібно, зможемо робити будь-яку кількість обстежень.
Заступниця директорки профільного департаменту області Тетяна Бондаренко повідомила, що через ускладнення недуги є й летальний випадок:
На жаль, в цьому році ми маємо перший за десятки років випадок смерті дитини від кашлюку. Це дитина 6 місяців. Підхопила це захворювання від старших діток в родині. Вона не мала, в силу протипоказань медичних, вакцинації і, на жаль, померла.
Так, завідувачка відділення Анжеліка Колесник каже, в інфекційному боксовому відділені дитячої обласної лікарні десятеро пацієнтів із підтвердженим кашлюком. З них – всього одна дитина 15-річна. Решта – це діти до року й одна дитина 1, 6 місяців. Але серед них є ще 18-річна мама, яка теж не щеплена:
– Стан дітей усіх середньої важкості. Ніхто не потребує кисню, але вони дуже кашляють, того ми відсмоктуємо слиз, аби діти могли дихати.
За добу заклад приймає в середньому одного-двох пацієнтів із підтвердженим кашлюком. Лікування займає щонайменше 20 -30 днів.
За словами Анжеліки Колесник, кашлюк — інфекційне захворювання, яке викликане бактерією Bordetella pertussis. Є ще збудники. І є паракашлюк, який перебігає з кашлем:
Дитина не може справитися із вдихом, пробігає з ускладненнями: пневмонія, бронхіти, а також і може навіть піти крововилив у мозок чи в очі та по шкірі. Якщо період кашельний триває два тижні, то спазматичний кашель — від 2 до 8 тижнів.
Тож, щоб вберегтися від важкого перебігу недуги, варто імунізуватись. Згідно з національним календарем щеплень, вакцинувати дітей від кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). У випадку пропуску, потрібно щеплення наздогнати якомога швидше. В області вакцини проти кашлюка є в достатній кількості. Вона безкоштовна і перекваліфікована Всесвітньою організацією здоров’я.
…Ми отримали велику кількість холодильників, які цілодобово вимірюють температуру для збереження вакцини, крім того, заклади мають генератори у моменти відключення світла. Ми щільно це контролюємо. Наші медпрацівники завжди говорять батькам, щоб ті не боялися болю, почервоніння в місці ін’єкції, два дні температури після вакцинації, — підкреслює Тетяна Бондаренко.
Фото – Суспільне Вінниця
Дякуємо!
Тепер редактори знають.