На Вінниччині у зв’язку з нерестом заборонено вилов риби

14:23
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Відсьогодні, 1 квітня, у зв’язку з періодом нересту на всіх рибогосподарський водних об’єктах Вінниччини стартує весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів. Правопорушникам загрожує адміністративна відповідальність та навіть позбавлення волі. 

Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, в нерестовий період дозволяється тільки любительське та спортивне рибальство з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом, на спеціально визначених ділянках водойм.

Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, забороняється лов водних біоресурсів із застосуванням вибухових та отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання).

Окрім того, заборонено застосування промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, лов способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Вінничан, які стали свідками порушення правил рибальства, збуту водних біоресурсів чи заборонених знарядь лову – просять повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Вінниччини за телефонами: (068) 018-37-52 або (073) 004-86-06 (цілодобово).

Відповідальність за порушення Правил рибальства

Відповідальність за порушення зазначених Правил передбачена частиною 4 статті 85 КУпАП. Зокрема йдеться про штраф від 340 до 680 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Також повідомляється про кримінальну відповідальність за статтею 249 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Санкція статті передбачає штраф від 1 700 до 3 400 гривень, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Якщо ті самі діяння вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу – караються штрафом від 3 400 до 6 800 гривень або обмеженням волі на строк до трьох років, чи позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Такі самі санкції передбачені, якщо порушення скоєне особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею.

Також передбачена адміністративна відповідальність. Йдеться про статтю 85 – 1 КУпАП за виготовлення, збут, зберігання та рекламу заборонених знарядь. Залежно від виду правопорушення, передбачений штраф до 1 700 гривень з конфіскацією цих знарядь, а на посадових осіб рекламодавця або розповсюджувача реклами – до 4 250 гривень.