На Вінниччині судитимуть учасників організованої злочинної групи, які незаконно привласнювали нерухомість осіб з числа найбільш вразливих верств населення.
Як повідомляють у Головному управлінні Нацполіції у Вінницькій області, у 2024 році група «чорних рієлторів» підшукували осіб з числа найбільш вразливих верств населення, мешканців обласного центру та Вінницького району, які мають у власності нерухоме майно. Потім вони отримували документи на право розпорядження та відчужували його, а кошти від продажу ділили між собою.
Під час досудового розслідування встановили, що до складу злочинної групи входило троє жителів Вінницької області: 35-річний організатор та двоє його спільників віком 32 та 36 років.
Наразі слідчі довели причетність чоловіків до трьох злочинних епізодів, одного із спільників – до двох. Від їх дій постраждали четверо осіб. Один з потерпілих – 81 річний чоловік.
Повідомляють, що зловмисників затримали під час вчинення останнього злочину, після підписання доручення про право на розпорядження усім нерухомим майном потерпілого на цивільну дружину одного із фігурантів. Також у правопорушників вилучили документи, телефони, флеш носії, комп’ютерну техніку.
За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури слідчі завершили розслідування та передали обвинувальний акт з матеріалами до суду.
Так, організатора злочинної групи обвинувачують за ч. 5 ст. 190 (придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах), ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 190 (придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, організованою групою) та ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 190 (незакінчений замах на придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, організованою групою) Кримінального кодексу України.
Молодший із спільників обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 190 (придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, організованою групою), ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 190 (незакінчений замах на придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, організованою групою) КК України.
Іншому спільнику інкримінують придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 190), придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, організованою групою ( ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 190), незакінчений замах на придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, організованою групою (ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 190) КК України.
Фото – із сайту ГУ Нацполіції у Вінницькій області
Дякуємо!
Тепер редактори знають.