На Вінниччині штучний інтелект допомагатиме діагностувати діабетичну ретинопатію

18:46
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині штучний інтелект “CheckEye” допомагатиме лікарям виявляти людей з ознаками діабетичної ретинопатії. Так, за допомогою ШІ, зокрема, прискорюватимуть обробку зображення сітківки ока пацієнта, отриманого за допомогою фундус-камери.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

 

 

 

Вказано, що раніше дослідження здійснювали в обласному клінічному високоспеціалізованому ендокринологічному центрі. А з 2 серпня почнуть обстежувати мешканців Теплицької громади.

– Діабетична ретинопатія посідає перше місце серед причин сліпоти та є одним з найпоширеніших ускладнень цукрового діабету. Розвитку діабетичної ретинопатії можна запобігти, якщо виявити її на ранній стадії. З 2014 року в області діяли проєкти для раннього виявлення ускладнень цукрового діабету з боку органів зору. Однак, через пандемію COVID-19 дана робота була призупинена. На сьогодні існує інноваційна технологія, яка дозволяє за допомогою використання штучного інтелекту прискорити обробку зображення сітківки ока пацієнта, отриманого за допомогою фундус-камери. Ця технологія дає змогу обстежити більшу кількість пацієнтів навіть у населених пунктах де немає офтальмолога, – цитують директора обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру Пилипа Прудиуса.

Так, дослідження здійснюватимуть лікарі та медсестри Теплицького ЦПМСД, які пройшли відповідне навчання. Зокрема, під час процедури лікар спершу за допомогою фундус-камери робить знімок очного дна. Після цього вона завантажується у “хмару” і за хвилину ШІ надає орієнтовний діагноз.

– Скринінг на первинному рівні пацієнти проходять абсолютно безкоштовно. Спочатку оглянемо диспансерних пацієнтів з діабетом, а тоді й інших пацієнтів. Фундус-камера працюватиме в нас до 20 серпня. Якщо будуть виявлені патології, скеровуватимемо хворих до вузьких спеціалістів, – цитують керівника Теплицького центру первинної медичної допомоги Галину Шевчук.

Проєкт реалізується в рамках Меморандуму між Департаментом охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА, обласним клінічним високоспеціалізованим ендокринологічним центром, Громадською організацією «Українське громадське об’єднання сприяння хворим на цукровий діабет «Українська діабетична федерація».

Фото зі сторінки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.