На Вінниччині родина лісівника прихистила знайдене поранене дике козенятко і назвала його Джавеліном. ФОТО

12:45
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині родина лісівника прихистила знайдене поранене дике козенятко. Маленького цапка, знайденого в лісових угіддях Томашпільського лісництва ДП “Тульчинське ЛМГ”, назвали Джавеліном.

Про це повідомляє прес-служба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

 

– У цьому випадку залишити козеня в лісі означало би приректи його на вірну смерть. У нього була поранена нога, вона кровила, рана могла б загноїтися. Але швидше всього, що по запаху крові малого б миттю знайшов хижак, той же лис. У малюків диких тварин відсутній запах через те, що ще не функціонують потові залози, тому хижаки їх не зможуть знайти. Мама-козуля після народження залишає маля в траві, потім із легкістю його знаходить. Як і зайчиха. Тому ми закликаємо відвідувачів лісу не чіпати новонароджених малят диких тварин. Але це був інший випадок, тут треба було втрутитися, – цитують Олександра Копирсака, мисливствознавця ДП “Тульчинське ЛМГ” та батька лісівника, який знайшов козеня.

Зрештою, поранене дике козеня на кличку Джавелін поселилося у сараї у дворі багатоквартирного будинку у містечку Томашпіль на Вінниччині.

Лікувати рану та вигодовувати маля лісівникові допомагала дружина, фаховий медик. Зараз рана майже загоїлася.

Коли козеняті було всього 5-6 днів від народження, годувати його доводилося як справжнє немовля. Наразі лісівник з родиною для годівлі цапка купують у місцевої томашпільської господині козяче молоко, а на коров’ячому – варять манку.

– Годуємо кожні три години. Він уже набрав гарно вагу – як прибув до нас, важив два кіло, а нині – майже три. Я, жартуючи, кажу синові, що ми тебе малого не годували так! – сміється Олександр Копирсака.

 

Наразі Джавелін вже звик до людей, тож у дикій природі йому буде важко адаптуватися. Тому після того, як козеня зміцніє та підросте, його планують віддати у вольєр для напіввільного утримання диких тварин, що у сусідньому Журавлівському лісництві. Там вже живуть кабани та дикі кози.

Лісівники Вінниччини звертаються до населення з проханням не забирати з лісу малюків диких тварин – чи то пташенят, чи ссавців, адже, вірогідно, неподалік перебуває його мама. Лісівники наголошують, що у неволі дику тварину дуже важко вигодувати, тож в неволі вони часто помирають.

Фото Вінницького ОУЛМГ