На Вінниччині притягнули до відповідальності батька неповнолітнього сина, який скоїв ДТП

15:52
Автор: Влада Мельничук
Become a Patron!

На Вінниччині притягнули до відповідальності батька неповнолітнього сина, який скоїв ДТП в Жмеринському районі.

Як повідомляють у Винницькому апеляційному суді, восени минулого року в Браїлові Жмеринського району на стадіоні парку зіткнулися мотоцикли «VIPER» та «SPARK». Першим керував 15-літній хлопець, другим – 14-літній, який і порушив правила дорожнього руху. Оскільки підліток не досяг віку, з якого настає адміністративна відповідальність, до відповідальності притягнули його батька. Чоловіка визнали винним у невиконанні обов’язків щодо виховання сина.

Під час апеляційного розгляду адвокат оскаржив складання протоколу про адміністративне правопорушення на батька, оскільки після розлучення дитина проживає з матір’ю. Також він зазначив, що батько підлітка з початку воєнного стану служить у ЗСУ і не має можливості постійно контролювати виховання сина.

Так, вчора суд частково задовольнив апеляційну скаргу адвоката батька – рішення суду першої інстанції ВАС скасував й ухвалив нове рішення.

Апеляційний суд визнав винним батька неповнолітнього підлітка у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 184 КУпАП, та застосував до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850 гривень.

У постанові наголошують, що міськрайонний суд порушив вимоги статті 268 КУпАП і провів судове засідання без обвинуваченого, проігнорувавши клопотання про відкладення розгляду справи. Отже, суд порушив право учасника справи на захист, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції. ВАС пояснив, що якщо постанова суду першої інстанції скасовується через процесуальні порушення, апеляційний суд зобов’язаний вивчити обставини справи, оцінити надані докази та з’ясувати інші фактори, які можуть вплинути на правильне вирішення справи.

До того ж у постанові Вінницький апеляційний суд зазначив, що навіть проходження військової служби не звільняє батьків від відповідальності за вчинене їхньою дитиною адміністративне правопорушення, а також воєнний стан батьківські права не обмежує.

Фото – з сайту Вінницького апеляційного суду