На автомагістралях загального користування Вінниччини з червня по вересень обмежується рух ваговозів.
Також встановлюють шість пересувних габаритно-вагових комплексів для примусового зважування фур. Відповідне Рішення підписав голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.
Які машини не пускатимуть на дороги?
Необхідність запровадження вагового контролю на Вінниччині стоїть досить гостро. Бо з початком денних температур вище +28 градусів, великовагові авто перетворюють наші магістралі на “горбату дошку” для ручного прання. А в деяких населених пунктах області рух фур вулицями поселення призводить до руйнування будинків. Щоб цьому запобігти, місцеві мешканці змушені встановлювати обмежувальні шлагбауми.
Аналогічні заходи запроваджує і керівництво Вінниччини. Так, задля збереження обласних магістралей загального користування, рішенням голови ОДА, з 9-ї до 22-ї години, запроваджується режим обмеження руху великовагових та великогабаритних транспортних засобів масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн. Винятком є транспортні засоби, що перевозять небезпечні та швидкопсувні вантажі, живих тварин, а також ті, що здійснюють перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.
На період дії обмежень в русі для ваговиків визначено спеціальні майданчики і стоянки для відстою. Задля інформування водіїв встановлюються інформаційні дорожні знаки і панно.
Де будуть зважувати транспорт?
Задля збереження вінницьких доріг загального користування в доброму стані для перевізників запроваджуються і каральні заходи. Зокрема, кожну «фуру», що їде такими дорогами, будуть примусово зважувати на предмет перевищення допустимої ваги перевезень. Задля цього на Вінниччині встановлюються 6 пересувних габаритно-вагових комплексів. Про них водіїв інформуватимуть відповідні дорожні знаки. На порушників чекають штрафи.
Розмістять пересувні пункті габаритно-вагового контролю та встановлять знаки на таких магістралях загального користування в наступних місцях:
М-21 «Житомир – Могилів-Подільський» км 285+978 праворуч, с. Дорожне Вінницький район;
М-21 «Житомир – Могилів-Подільський» км 416+968 ліворуч, с. Вендичани Могилів – Подільський район;
М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка» км 345+800 праворуч, придорожній сервісний комплекс «Гурова криниця», Літинський район;
М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка» км 405+800 праворуч, кафе «Лісова Сторожка»;
М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка» км 510+500с. Краснопілка, Гайсинський район;
Опрацьовується і питання облаштування перспективних майданчиків для встановлення пересувних пунктів габаритно-вагового контролю на таких ділянках автомобільних доріг загального користування в таких місцях:
М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка» км 403 ліворуч, с. Писаврівка, Вінницький район;
Т-02-12 «Вінниця – Шпиків – Комаргород» км 11 ліворуч, с. Лука –Мелешківська Вінницький район;
Т-02-12 «Вінниця – Шпиків – Комаргород» км 11 праворуч, с. Лука –Мелешківська Вінницький район;
О-02-03-01 «Вінниця – Гнівань – Тиврів» км 5 ліворуч, с. Агрономічне Вінницький район.
Якими будуть штрафи для водіїв фур?
Штрафи за перевищення ваги автомобілів пропонують суттєво збільшити, платитимуть всі причетні до перевезень.
Сьогодні в Україні за перевищення ваги автомобілів штрафують водія. Так, якщо перевищення вагових і габаритних характеристик транспортного засобу становить від 2% до 10%, плата за проїзд для автоперевізника буде подвійною, від 10% до 40% – потрійною, від 40% і більше – у п’ятикратному розмірі. За проїзд без дозвільних документів транспортних засобів, вагові параметри яких перевищують нормативні, передбачений адміністративний штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – сьогодні це 1700 гривень.
Наразі Уряд пропонує суттєво збільшити штрафи за подібні порушення правил перевезень, для чого вже ініційований відповідний законопроект. Так, за повторне порушення правил перевезень штраф хочуть підняти вдвічі – до 3400 гривень, так само пропонують карати і за відмову від проходження вагового контролю.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пропонує також ввести штрафи за перевантаження фур не лише для водіїв, але і для вантажовідправників, передає Інтерфакс-Україна
– Сьогодні якщо транспортний засіб зупиняється та зважується і є перевищення вантажу, штраф платить водій. А треба, щоб платив і вантажовідправник. Якщо ти маєш завантажити 40 тонн, чому вантажиш 60 тонн? Зупинили машину, є порушення – штраф з водія та штраф з відправника, тоді це буде мати превентивний характер, – зазначив Гройсман.
До речі, прикладом антирекорду з перевантаження був випадок, коли при нормі 40 тонн повна маса машини становила 202 тонни. Цей транспортний засіб рухався з Одеської області в Івано-Франківськ.
Контролюють процес дотримання перевізниками обмежень в русі і проходження обов’язкового зважування управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області, Служба автомобільних доріг і поліція.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.