На Вінниччині планується реалізація восьми проєктів в рамках «Програми з відновлення України».
Як повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація, Уряд розподілив субвенцію з державного бюджету місцевим на реалізацію проєктів у межах «Програми з відновлення України». Зробили це згідно з Фінансовою угодою між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Відповідне розпорядження ухвалили 6 грудня на засіданні Кабінету Міністрів України.
В рамках Програми планують реалізувати 83 проєкти з відновлення та будівництва інфраструктурних об’єктів, які забезпечують повноцінне життя в громадах на деокупованих територіях Житомирської, Київської, Сумської та Чернігівської областей. Також – у Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській та Черкаській областях, які є опорними.
Так, 340 мільйонів євро будуть спрямовані на відновлення соціальної та критичної інфраструктури в десяти областях. У першому відборі їх спрямують, зокрема, на відновлення шкіл, дитячих садочків, лікарень, ЦНАПів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення. Зазначено, що відновлення має здійснюватися з урахуванням вимог безбар’єрності та енергоефективності.
На участь у першому відборі від органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади/виконавчих органів сільських, селищних, міських рад територіальних громад надійшло 1003 проєкти. На першому засіданні Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з ЄІБ проєктів рекомендували включити до переліку 83 проєкти на суму за рахунок коштів субвенції близько 4,7 мільярда гривень.
У областях реалізовуватимуть наступну кількість проєктів:
– Житомирська область – 6 проєктів,
– Київська область – 30 проєктів,
– Сумська область – 2 проєкти,
– Чернігівська область – 3 проєкти,
– Вінницька область – 8 проєктів,
– Дніпропетровська область – 8 проєктів,
– Кіровоградська область – 3 проєкти,
– Одеська область – 11 проєктів,
– Полтавська область – 11 проєктів,
– Черкаська область – 1 проєкт.
«Програма з відновлення України» – продовження «Надзвичайної кредитної програми для відновлення в Україні». Вона була підписана у 2014 році про залучення 200 мільйонів євро та була першою експериментальною програмою поєднання кредиту для України та безповоротним наданням коштів для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Фото – sud.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.