У Брацлаві, що на Вінниччині, для Музею єврейського побуту й Голокосту готують нове приміщення: ремонтують будинок, де мешкала єврейка Циля Яківна.
Як повідомляє “Суспільне”, наразі ремонт оселі, куди “переїде” музей, в активній фазі: тут оновлюють грубку та штукатурять стіни, вже замінили електрику.
В сюжеті зазначено, що у колишньої власниці будівлі Цилі Яківни з родичів була лише племінниця, яка жила за кордоном. За жінкою доглядали представники єврейської громади. Після смерті Цилі будинок передали єврейській громаді.
Голова єврейської громади Фаїна Баєк в сюжеті розповідає, що роботи виконуються таким чином, щоб будівля не втратила своєї автентичності. Окрім зазначених робіт, вона розповідає, що будинок планують огородити та підвести до нього воду.
– Ми (єврейська громада – авт.) займаємось тим, що зберігаємо історію єврейства, пропагуємо тему толерантності. Шукаємо місця масових розстрілів євреїв, на нашому рахунку вже десять пам’ятників та три меморіали, – додає Фаїна Баєк.
За словами Фаїни Баєк, також у дворі планують зробити своєрідний шалаш просто неба. Жінка пояснює, що євреї восени відзначають таке свято як Суккот (“Кучки”), коли протягом тижня євреї мешкають в шалашах.
З посиланням на слова Фаїни Баєк, в сюжеті повідомляється, що завершити внутрішні та зовнішні роботи планують протягом зими-весни, а повноцінно приміщення запрацює не раніше, ніж влітку. При цьому одна з кімнат буде присвячена історії про брацлавських хасидів, інша — про Голокост.
В сюжеті також зазначено, що наразі брацлавський Музей єврейського побуту і Голокосту діє в старому приміщенні, де його облаштували ще 2003 року. Розповідається, що експозицію для музею збирали всією громадою. Втім приміщення старе та занадто мале для великої кількості туристів.
Краєзнавець Володимир Мельник, який здійснює в музеї екскурсії, розповів, що деякі речі передавали й іноземці. Серед експонатів: чимало старовинних писань, книг, тфілінів.
За словами Мельника, до пандемії щомісяця музей відвідували не лише місцеві мешканці та гості з усієї країни, а й десятки туристів: німці, австралійці, росіяни, французи, греки.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.