На Вінниччині намолочено 390 тисяч тонн зерна ранньої групи зернових та зернобобових

14:45
Become a Patron!

На Вінниччині намолочено 390 тисяч тонн зерна ранньої групи зернових та зернобобових.

Як повідомляє голова Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов, липневі дощі покращили прогнози урожаю для озимої пшениці, сої, кукурудзи, соняшнику картоплі, та цукрових буряків. Як ідеться у повідомлені, люди та спецтехніка працюють і під час комендантської години. Необхідний дозвіл можна отримати в районних військових адміністраціях.

На ранок 22 липня за всіма категоріями господарств області було намолочено 390 тисяч тонн зерна ранньої групи зернових та зернобобових. Водночас обмолочено 103 тисяч гектарів – 24% площ. Середня урожайність – на рівні 38 ц/га (на 15,1 ц/га менше тогорічної).

Зокрема, озимого ячменю зібрали на 70% площ, намолотили 83 тисяч тонн, ярого ячменю – на 35% площ, намолочено – 85 тисяч тонн, озимої пшениці – на 18% площ, намолочено 210 тисяч тонн, ярої пшениці – на 7% площ, намолочено – 5 тисяч тонн. Що стосується гороху, то його обмолотили на половині площ. А на третині площ зібрали озимий ріпак.

Зазначено, що аграрії чекають на вищу урожайність пізніх культур. Все тому, що у другій декаді липня на більшості території Вінницької області випали рясні дощі. Опади суттєво змінили рівень вологості під ярими культурами, які на кінець першої декади знаходились в зоні ризиків формування врожаю.

Особливо позитивне значення це мало для посівів сої, кукурудзи, соняшнику картоплі, цукрових буряків. На пізньостиглих посівах озимої пшениці усунена загроза запалу.

Жнива-2022 для Вінниччини особливі. На нас продовольча безпека України. В умовах, коли росія викрадає українське зерно, палить пшеничні поля і нищить зібраний урожай на складах – кожен зібраний і збережений центнер зернових, кожне засіяне поле набувають особливого значення, – йдеться у дописі.

Фото – naas.gov.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.