Лише за останні три місяці інсулін призначили 7009 вінничанам на суму понад 9 мільйонів гривень.
«Українська правда. Життя» дослідила електронну систему документообігу інсуліну в країні. Уже протягом кількох місяців система працює як пілотний проект МОЗу.
Наразі пацієнти отримують інсулін за схемою реімбурсації, тобто повного або часткового відшкодування вартості куплених пацієнтами лікарських препаратів. Хворий приходить до лікаря, отримує електронний рецепт, йде в аптеку і вже там отримує ліки. Наразі, згідно з електронним документообігом, на Вінниччині є 99 лікарів та 57 аптек.
До речі, реєстр інсуліну – перший в історії країни всеукраїнський електронний документообіг для пацієнтів. Тому журналістів видання зацікавило скільки насправді інсулінозалежних українців.
Адже за даними департаментів охорони здоров’я облдержадміністрацій, в Україні 220 тисяч хворих на діабет.
- Через помилки, дублювання даних про пацієнтів та/або свідоме завищення їх кількості, фактична кількість дорослих хворих на цукровий діабет згідно з внесеними лікарями даними виявилася суттєво меншою, – розповів виданню заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.
- Ми по реєстру бачимо, що реально маємо майже 185 тисяч. Тобто у нас 35 тисяч «мертвих душ».
В середньому держава витрачає на одного пацієнта на рік 6100 гривень. Наприклад, найбільшу суму виділяють для дорослих хворих на цукровий діабет у Києві – 10610 гривень, а найменшу – в Херсонській області – 3375 гривень. Тоді як на Вінниччині на пацієнта витрачають 5508 гривень.
За останні три місяці у Вінницькій області інсулін призначили 7009 пацієнтам, а на огляді лікаря побувало 5482 вінничан. Інсулін отримали 6114 пацієнтів. Загальна сума на відпуск рецептів – 9 155 370 гривень.
Фото diabetsaharnyy.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.