-
11 Жовтня/ 14:27Місця
Публікація11.10.1714:27
На Вінниччині хочуть створити мобільні бригади та притулок для постраждалих від домашнього насильства
Сьогодні, 11 жовтня, до Вінниці завітали представники Фонду народонаселення ООН в Україні, які презентували міським та обласним чиновникам проекти зі співпраці та допомоги проти насильства.
- Кожна третя жінка в Україні за статистикою потрепає від насильства в родині, – каже заступник голови облдержадміністрації – директор департаменту освіти і науки Ігор Івасюк. – Протягом дев’яти місяців поточного року зафіксовано 6 385 звернень з приводу насильства в родині лише у Вінницькій області, з яких 90% – від жінок.
Лише на «лінію довіри» в 2017 році надійшло більше 500 звернень.
Під час зустріч в облдержадміністрації представникам ООН розповіли про дію до 2021 року обласної програми підтримки сім’ї та запобігання домашньому насильстві, а також про мережу соціальних установ. На що керівниця програми протидії гендерному насильству Фонду народонаселення ООН в Україні Людмила Шевцова схвально відреагувала на те, що область приділяє такій проблемі увагу.
- Порівняно з іншими областями про кількість звернень про домашнє насильство – озвучена цифра досить велика, але це не означає, що тут існує більше випадків насильства. Це може говорити про злагоджену системну роботу від різних відповідальних служб, які реагують на цю проблематику.
Пані Шевцова також зауважила, що від насильства потерпають не лише жінки, а й близько 10% чоловіків.
Загалом візит представників фонду ООН направлений на співпрацю з Вінницькою областю. Адже фонд допомагає в створенні соціально-психологічних мобільних бригад та відкритті притулків для постраждалих від насильства. Такі заклади надають соціально-психологічну, правову та медичну допомогу.
Наприклад, за сприяння фонду по Україні відкрито три притулки: у Харкові на 10 місць, у Кривому Розі – 30 місць, Бердянську – 15 місць. Тобто на Вінниччині також може бути такий притулок, який допоможе створити фонд. Однак, як відзначила пані Шевцова, місцевій владі доведеться розуміти, що надалі притулок доведеться підтримувати за власний рахунок.
Ігор Івасюк також розповів, що спілкувався з заступницею міського голови Галиною Якубович про пошук приміщення для створення відповідного Центру.
- Є навіть два варіанти такого приміщення, – каже Ігор Дмитрович.
- Ще треба буде обговорити алгоритм як працюватиме такий Центр: хто вишукуватиме ресурс – місто чи область.
Ще одна модель, яку презентували представники фонду – мобільні бригади. Наразі в рамках проекту фонду створено 26 таких бригад, що складаються з двох психологів та одного соцпрацівника. Станом на вересень 2017 року вони надали соціально-психологічну допомогу майже 21 тисячі постраждалим від насильства у більше ніж 400 населених пунктах п‘ти східних областей країни.
До речі, як зазначив регіональний координатор Фонду Костянтин Бойчук, понад 60% постраждалих в першу чергу звернулися саме до фахівців таких мобільних бригад, а не в поліцію чи соцслужби.
Про те, де було би можливо створити мобільні бригади озвучив перший заступник директора департаменту молодіжної та соціальної політики ОДА Олександр Мельник, зачитавши статистичні дані по районах області у 2017 році.
- У Калинівському районі кількість звернень – 229, Тульчинський – 221, Шаргородський – 250, Жмеринський – 115, Барський – 136, Липовецький – 201, Літинський – 277. Динаміка звернень уже в 2016 році зросла на 11%, у порівнянні з 2015-им, а вже в 2017-му, порівнюючи з 2016-им, – на 20,5%.
Керівниця проектів Української фундації громадського здоров’я Вікторія Яловська розповіла про новий законопроект щодо протидії домашньому насильству, де вже прописано створення спеціалізованих служб, притулків, мобільних бригад, денних центрів. Фонд пропонує працювати на випередження. Тобто, коли закон вступить в дію вже не потрібно буде створювати все «з нуля».
Представники фонду кажуть, що мобільні бригади забезпечують автомобілями та водіями, зв’язком, планшетами для ведення онлайн-документації, навчанням фахівців, роздатковими інформаційними матеріалами для населення. Працівників для притулків також навчають, а також допомагають у пошуку партнерів для ремонтних робіт приміщень та забезпечення їх всім необхідним: від меблів до техніки.
Протягом дня в представників Фонду відбудеться ще низка зустрічей та презентацій проектів протидії насильству. Зокрема поліції розкажуть про проект «Поліна», який діє в Маріуполі, Дніпрі та Одесі: виїзди патрулів на випадки домашнього насильства.
Фото автора, головне – womeninn.com
Читайте також:
На Вінниччині затримали чотирьох чоловіків, які намагались переплисти Дністер для перетину кордону
Дякуємо!
Тепер редактори знають.