На території ставки Адольфа Гітлера “Вервольф”, що у Стрижавці під Вінницею, встановлять 3D макет ставки лідера німецьких нацистів.
Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на завідувача Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму Сергія Гареника.
Як пояснює Гареник, «на території «Вервольфа» є інформаційні, є музейна експозиція, яка ілюструє зовнішній вигляд ставки Гітлера, але відвідувачі хочуть детальної інформації про те, як вона виглядала. Нам з історичних джерел відомо, що вона простягалась на три кілометри смугою завширшки 300 метрів, на поверхні були розташовані десятки будинків, оборонні споруди, але це й усе. Тому навесні з’явилась ідея створити 3D-макет ставки, адже на поверхні наразі є тільки рештки її руїн».
Презентувати тривимірний макет «Вервольфа» музейники планують до кінця року. Його планують розробити історики та ІТ-фахівці з громадської організації «Центр візуальних проектів». “Наразі вони за світлинами часів Другої світової війни намагаються відтворити зовнішній вигляд наземних об’єктів, які були розташовані в центральній частині ставки, а також відтворюються моделі бункерів – головного, солдатського й будинку Гітлера”, – йдеться в повідомленні.
Об’ємний макет «Вервольфа» відтворюватиме загалом близько 30 об’єктів у масштабі 1:200. Його виготовлять на 3D-принетрі.
Як повідомляє газета “День”, для макету обрали центральну частину, яка налічуватиме 25—30 об’єктів. “Макет буде розміщений в експозиції і матиме максимально наближену до реальності візуалізацію. Над його створенням працюють ІТ-спеціалісти, які входять до громадської організації «Центр візуальних проектів». Один із них Андрій Черненко розповідає, що наразі триває робота зі створення наземних об’єктів, відтворюються моделі бункерів: головного, солдатського і власне, будиночка Гітлера”, – ідеться в публікації.
«Над проектом працює потужна група фахівців. Зрозуміло, що ми не претендуємо на історичну правду, адже всі архівні матеріали на сьогодні зберігаються в Росії, і ми змушені працювати хіба що зі світлинами та короткими описами. Жодних креслень чи макетів немає, що обмежує у відтворенні загальної картини розміщення об’єктів. Але робота розпочалася. Зупинятися ніхто не збирається, — переконує Андрій. — Ми займаємося технічною частиною візуалізації, всі об’єкти проходять процедуру узгодження з фахівцями. Завдяки вцілілим фрагментам фундаменту ми маємо певне уявлення щодо розташування споруд основної частини, на ній і зосереджуємося. Зараз будинки для майбутнього макета вже погоджені, і їх починають друкувати на 3D-принтері. Орієнтовно масштаб становитиме 1 до 200. Тобто це не будуть маленькі об’єкти, а цілком зручні для огляду. Наступним етапом стане визнання місць розташування споруд. Завершити макет плануємо за місяць-два, не пізніше нового року»
Дякуємо!
Тепер редактори знають.