Публікації за датами

  • 02 Червня/ 10:20

    Vinnytsia

    Публікація02.06.1710:20

    Автор:Валерія Жовтун

    На Тяжилові діти «знущалися» над Смайликом, а Жорику робили штучне дихання. ФОТО

Біля Тяжилівського озера чи не вперше для дітей мікрорайону організували свято: з поліцейськими, тренерами з навчання першій домедичній допомозі та аніматорами.

У такий спосіб організатори від ГО «Вінницька європейська стратегія» вирішили влаштувати дозвілля для дітей у День їхнього захисту – 1 червня. Кажуть, що Тяжилів – це такий район, де мало що відбувається. Тому вперше подібне свято біля озера – не тільки для дітей, а й усієї родини.

Протягом першої години свята діти перебігали між організованими локаціями, намагаючись скрізь встигнути, все почути і побачити.

На одній із них тренер з надання першої допомоги Товариства Червоного Хреста Юрій Марценюк розказував та показував, як накладати пов’язки та робити штучне дихання.

Діти постійно робили по-своєму, однак тренер вперто і тактовно поправляв дітлахів, розповідаючи як треба робити правильно. На манекені, якого діти називали то Жоріком, то Васею, спочатку показував, що, як і куди натискати та визначати чи людина дихає.

Одні уважно слухають, а інші в цей час жартують.

  • Дітки ще трохи маленькі для таких речей, як непрямий масаж серця, – каже Юрій Марценюк. – Навіть для старших треба показувати обережно, а то можуть прийти додому, а там є молодші братик чи сестричка на яких схочуть продемонструвати. Хоча елементарно треба пояснювати з першого класу як зупинити невелику кровотечу.

Зовсім поруч у патрульній машині з увімкненою мигалкою з десяток дітлахів виборює право щось сказати в рацію. Чого тут тільки не почуєш – і заклики, і передавання привітів, і уривки пісень, і розкриття секретів хто кому подобається. Після одного з таких викривальних зізнань у рації пролунала лайка.

  • Найголовніше – нас запросили для того, щоб ми розповіли дітям, як дотримуватися правил дорожнього руху, – каже капрал поліції Андрій Мартинюк. – Дівчинка, яка сказала ті слова – більше в автомобіль не сяде. З нею проведено профілактичну бесіду, що так робити негарно, особливо дитині. Сподіваюся, що більше такого не буде.

Охочих посидіти, а згодом і покататися в машині, стає все більше.

«Мені надзвичайно приємно, що у нас на мікрорайоні запроваджуються нові традиції святкування. Раніше переважна кількість заходів була зосереджена в центрі міста, а ми хочемо показати що і у нас в можна зробити не гірше, а подекуди і краще свято, яке стане дійсно теплим та родинним” – зазначив один з ініціаторів події, депутат по даному округу Роман Андронійчук.

 – Ми бачимо як поступово змінюється наш мікрорайон, які роботи тут відбуваються і мені дуже хочеться бачити підтримку цих змін від громади. Від вас та, звісно, від наших наймешних мешканців, які мають любити свій місто та дбати про його престиж та благоустрій.

Аніматори-фіксики розважали дітей танцями та іграми.

Чимало охочих – переважно дівчаток, були в черзі на фейс-арт. Тут на обличчях малечі з’являлися метелики, павутинки, квіти, сердечка та котики.

А от що сподобалося найбільше дітки відповідали по-різному: одним безкоштовні кульки, іншим – бити Смайлика.

 

Вінницькому Смайлику цього дня дісталося найбільше від хлопчаків, які постійно його штовхали, обзивали та кривлялися.

  • Чого Смайлика не б’єш? – можна було почути час від часу з уст дітей.

Фото Дмитра Тищенка

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Валерія Жовтун

Дякуємо!

Тепер редактори знають.