На ставці Гітлера «Вервольф» під Вінницею вирубали понад півтисячі дерев. ФОТО

19:54
Автор: admin
Become a Patron!

На території  Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму, що у с. Стрижавка під Вінницею, більш відомому як Ставка Гітлера “Вервольф”, з весни цього року відбувається масова вирубка дерев.

Про це Vежу повідомили місцеві мешканці, котрі кілька місяців спостерігали за вирубкою. З їхніх слів, ідеться про сотні зрізаних дерев, переважно сосен та дубів.

Прибувши на місце, наші кореспонденти виявили велики просіки, де раніше був ліс. Практично зникла невелика лісосмуга, яка відділяла від поля центральний майданчик меморіального комплексу, де зосереджені основні руїни бункеру Адольфа Гітлера. На цьому місці наразі – пеньки. Також вирубані дерева уздовжи туристичного маршруту: від приміщення музею і до басейну, що використовувався нацистами.

 

Ми зв’язалися з відповідальними особами КП “Вінницяоблагроліс”, котрі пояснили, що зрізання дерев здійснюється їхніми співробітниками в рамках санітарної вирубки. За словами лісівників, зрізання дерев на території “Вервольфу” триватимуть і надалі.

Як виглядала ця територія ще рік тому можна побачити у відео Vежі

На зйомці видно, що ще у 2016-му на цій місцині була ділянка, густо засаджена деревами

Як пояснив відповідальний за вирубку Петро Ванжула, ідеться про зрізання сухостійних дерев, які загрожують впасти на людей, зокрема туристів, котрі відвідують Ставку Гітлера. З його слів, після звернення місцевих мешканців, стурбованих вирубкою лісу на “Вервольфі”, працівники “Вінницяоблагролісу” почали проводити маркування дерев, що підлягають зрізанню, разом з представниками селища, аби мешканці пересвідчилися в тому, що йдеться саме про “мертві” дерева.

 

Представник комунального підприємства зазначив, що санітарні вирубки тут продовжаться: на території комплексу ще багато сухостійних дерев, зокрема кленів. Уся зрізана деревина реалізується підприємством “на потреби області”. Окрім того лісівники запевняють, що на місце зрубаних дерев вони вже висадили саджанці дубів та модрини. Хоча нf місці зрізаних дерев відразу за рештками бункеру наші кореспонденти жодних саджанців не помітили.

У свою чергу співробітники музею, розташованого на території історико-меморіального комплексу не бачать проблеми у зрізанні тут такої кількості дерев та визнають, що багато з них дійсно були небезпечними для відвідувачів.

Фото Андрія Завертаного