-
23 Червня/ 15:56Місця
Публікація23.06.1715:56
На Старому місті розширили каналізацію
Сьогодні, 23 червня, на вулиці Гліба Успенського запустили новий каналізаційний колектор, підєднавши до центральної мережі каналізації мікрорайону “Старе місто”.
Проект нового каналізаційного колектору діаметром 500 мм обійшовся КП “Вінницяоблводоканал” у 80 тисяч гривень, а вартість реалізації проекту – майже 4 мільйони гривень.
- Його врізали до колектору діаметром 1500 мм, щоб зняти велике навантаження з колектору діаметром 300 мм, – каже директор КП “Вінницяоблводоканал” Олександр Чернятинський. – Це дасть змогу централізовано каналізувати частину Старого міста.
Як розповів Олександр Чернятинський, загальна довжина каналізаційних мереж по місту близько 500 кілометрів і щороку проводять часткову заміну зношених: в межах 5-10 кілометрів.
- У зв’язку з тим, що триває забудова Старого міста, яке треба каналізувати, були змушені збудувати відрізок мережі каналізації діаметром 500 мм і переключити в бік другої насосної станції, – каже начальник мереж каналізації Водоканалу Іван Слободицький. – У перспективі плануємо перекладання цих мереж аж до цегляного заводу, до вулиці Кості Широцького.
Журналіст Vежі поцікавилася, чому останнім часом неприємний запах води з-під крану почав змінюватися на хлорований, тоді як раніше на підприємстві заявляли, що не замасковуватимуть запах хлором. Директор КП “Вінницяоблводоканал” Олександр Чернятинський розповів, що стан води в Південному Бузі поліпшився.
- Запах хлору не означає, що його концентрація перевищує допустиму норму, – пояснює керівник Водоканалу. – На той момент ми не могли хлорувати, бо у воді був аміак, який одразу вступав би у реакцію з хлором, збільшуючи гранично допустимі показники. Якби ми це зробили, то вода стала б неякісною. Нині річка нормалізувалася: піднявся кисень, аміак знизився. Це означає, що в річці немає первинного забруднення.
Чому смердить Південний Буг: екологи назвали «винуватця»
- У нас немає технології боротьби із запахом. Його можна перебити лише хлоруванням, – каже керівник Водоканалу. – Така технологія існує, але вона дороговартісна, щоб її впровадити на нашому підприємстві. Хоча нині ми працюємо над цим питанням разом із Світовим банком, щоб виготовити проект і реалізувати його саме на водопровідних станціях №2 і №3.
Нагадаємо, “Вінницяоблводоканал” отримає 40 мільйонів доларів від Світового банку на реконструкцію мереж.
Читайте також:
170 боєзіткнень та мінус 1220 окупантів: зведення Генштабу та дані щодо втрат ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.