Мистецтво на рейках та концерт у вагоні-ресторані: вінничани мають змогу потрапити на унікальний “ГогольTrain”

16:02
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

ГогольTrain — перший у Європі арт-потяг, що об’єднує міста, людей та мистецтво і створить в Україні культурну мобільність. Подорож триватиме 17 годин, а кінцевою точкою стане фестиваль Startup ГогольFest.

Спочатку потяг мав відправлятися лише з Києва 26 квітня, але згодом охочих з інших міст побільшало, а запит місцевих культурних менеджерів став настільки сильним, що тепер потрапити на ГогольTrain  зможуть мешканці Вінниці, Києва та Дніпра. Вінничан до Києва довезе потяг із спеціально заброньованими двома вагонами, так само відвезе назад 1 травня.

Чартерний арт-потяг у складі десяти вагонів – п’ять плацкартів та три купе, один вагон – спеціальний із концертом, ще один – ретроспектива бару-ресторану Укрзалізниці. На борту – музиканти, акторки, лектори та мисткині, режисери і художниці, креативна молодь, реформатори, активісти та всі охочі долучитися і вирушити в незвичайну подорож.

Аби дізнатися більше про ГогольTrain  ми розпитали одного із співорганізаторів Богдана Яремчука.

Чим особливий проект?

Як розповів Богдан Яремчук, даний проект особливий тим, що це перший у Європі арт-потяг. Це чартерний потяг, купити квитки на який неможливо через сайт Укрзалізниці. Це 10 вагонів, які стають основою великої пригоди.

—На борту потягу — музиканти, артисти, режисери, художники, митці, культурні та громадські діячі, фахівці креативних індустрій і всі охочі, які хочуть причаститися до мистецтва. Взаємодія всіх цих людей протягом 17 годин поїздки зближує, об’єднує, налагоджує діалоги. І все, що відбуватиметься в потязі —  це вже найбільший, найсильніший рівень мистецтва. Нам, як організаторам ГогольТрейну, близьке тлумачення мистецтва, як соціальної практики, що змішує людей з різних зовнішніх світів та створює між ними взаємодію, — говорить організатор.

Богдан називає такий потяг культурним феноменом, в якому відбуватиметься неймовірна взаємодія, а кожен, хто туди потрапить отримає досвід, що залишиться з ним на все життя.

Головними у цьому потязі будуть люди, які за 17 годин можуть стати свідком великої кількості думок, поглядів на життя та поведінкових моделей.

— Ти можеш за 17 годин переосмислити всього себе, все своє буття та покликання. Можеш задатися питаннями, які ніколи не зустрічав у своїй голові. Можеш наповнитися почуттями, яких ніколи не було в твоїх грудях. І у цьому всьому – можеш максимально бути собою, тобто давати вихід своєму внутрішньому світу у зовнішнє середовище. Ти сам стаєш художником, сам стаєш частиною великої картини, — говорить Богдан.

Звичайно, не варто забувати і про мистецьку програму, яка буде в потязі. Так, в одному з вагонів-ресторанів влаштують живі виступи, встановлять барабанну установку, гітарні комбарі та кіловати звуку. Важко уявити, що все це може бути у звичайному потязі. Богдан називає це чистою магією та порівнює із Гогвартс-експресом із Гаррі Поттера.

Всі пасажири і пасажирки потраплять у документальну стрічку, робота над якою вже почалася. До цього фільму увійде поїздка і перебування всіх у Маріуполі, Гогольфест і багато інших речей.

Наразі також триває робота над макетами для зовнішнього та внутрішнього оформлення потягу. Керівництво «Укрзалізниці» дозволило розмалювати потяг художникам, а всередині створити колаж з оракалу (самоклейної плівки).  Що цікаво, що між Гогольтрейнами ці вагони можуть бути частинами інших потягів, що дозволить все більшій кількості українців побачити сучасне мистецтво.

—Також унікальність проекту в тому, що для нас, для Гогольфесту, це феноменальний прецедент взаємодії з Укрзалізницею та Міністерством інфраструктури. Вони дуже відкрито пішли назустріч та підтримали ідею створення такого арт-потягу. Враховуючи, що Гогольфестів лише у 2019 році буде п’ять, то такий окремий фестивальний потяг може стати взагалі крутою практикою. Може бути потужним методом культурної мобільності, дуже сильно сприяти культурній децентралізації, — розповідає Богдан.

На його думку, Маріуполь — дуже фактурне місто з феноменальними дореволюційними будинками, що моментами забуваєш, що в Україні.

— А насправді, Україна — це не Київ, не Вінниця, не Дніпро. В Україні налічується 460 міст, це найбільша країна Європи — і що ми знаємо про неї ? Власне, просто їздити по містах, дивитися “історичні” надбання — це таке собі. Найбільше стимулює мобільність саме культура. І коли починають виникати різні осередки на культурній карті України, а не лише Київ, то це дуже сильно. І процеси, які починають між цими осередками перебігати — це взагалі створює цілу “кровоносну” систему культури. І от ГогольTrain — це якраз дуже потужна можливість налагоджувати артерії та судини між осередками. Культурі потрібна кров та кисень, потрібна циркуляція. Закриті системи довго не живуть в наш час — тільки колаборація, інтеграція, взаємодія. Гогольтрейн —це формування культурних мостів, взаємодії, обміну шляхом культурної мобільності, — додає організатор.

Ціни та умови

Гогольтрейн — це 10 вагонів, з яких 5 плацкартних, 3 купе і 2 вагони-ресторани, в одному з яких буде київський андеграундний бар «Хвильовий», у другому — вінницький Johnny Raw.

Можна буде обрати куди купуєш квиток — плацкарт або купе. Для тих, хто не готовий взаємодіяти і прагне більше тиші — варіант купе, хто чітко розуміє, що тиші в плацкарті бути майже не може, обирає інший варіант.

—Що стосується Вінниці, то окремо заброньовані два вагони, які довезуть з Вінниці до Києва на вокзал, і вся банда прибуде за годину до відправлення ГогольТрейну, і буде з усіма заходити в потяг. Окремо також забронювали два вагони, які 1 травня повезуть з Києва до Вінниці банду вінницьких гогольтрейнчан. Просто це травневі свята, і потяги будуть і так забиті – але не для тих, хто у ГогольТрейні. У них свої стосунки з Укрзалізницею — говорить Богдан Яремчук.

Щодо квитків, то є декілька варіантів:

чартер до Києва + ГогольTrain плацкарт + Готель + Абонемент на нічну сцену + чартер з Києва = 2150
* мистецтво, шум, розмови, двіж до ранку гарантовано

чартер до Києва + ГогольTrain купе + Готель + Абонемент на нічну сцену + чартер з Києва = 2400
* спокій та часткова тиша гарантується

Без готелю
чартер до Києва + ГогольTrain плацкарт + Абонемент на нічну сцену + чартер з Києва = 1350
* мистецтво, шум, розмови, двіж до ранку гарантовано

чартер до Києва + ГогольTrain купе + Абонемент на нічну сцену чартер + чартер з Києва = 1650
* спокій та часткова тиша гарантується

У путівку буде входити дорога туди, проживання три дні та три ночі у Маріуполі, абонемент на нічну сцену Startup ГогольFest та дорога назад.

Стостовно Startup ГогольFest, то всі напрямки фестивалю будуть вільні для входу, окрім нічної та театральної програми.

Нічна програма відбудеться на березі Азовського моря, на території яхт-клубу.

Нічна сцена — щоночі з 23-ї години до 4 ранку, сформована через відкритий набір, до участі в якій подались участь виконавці абсолютно різного жанру і різної професійної підготовки. Набір був відкритий для всіх, всього більше 150 груп з різних куточків України подалися на цей проект. Тобто, по факту, це презентація нових імен української музики. Більше про нічну сцену – за посиланням.

Що стосується театральної програми, то цього року вона матиме дуже потужний міжнародний блок: 6-7 вистав з Німеччини, Італії, Швейцарії, Австрії, Литви, Польщі. Наразі в Україні немає жодного фестивалю з таким набором міжнародних театральних проектів.

Учасникам ГогольТрейну, аби потрапити на театральну програму, треба купувати квитки — їх вартість 100 гривень. Проте варто не зволікати з купівлею, бо на вистави, що проходитимуть у Великій залі, всього буде 200 місць, а на вистави Малої зали — 80 місць.

Весь ГогольTrain буде жити не в одному місці. Наразі це вже чотири готелі різного ґатунку. Там проживатимуть групи по 30-50-90 людей. Стосовно проживання, то воно буде у 2, 3, 4 місних номерах. Інколи – 5-ти, якщо захоче вселитися компанія людей.

Організатори говорять, що не варто очікувати чогось особливого від умов, але відчуття літнього табору гарантовано, як і перформанси в коридорах.

“Охочих зараз дуже багато. В одному тільки івенті – понад тисячу зацікавлених зібралось за декілька днів. Але в Маріуполь ГогольTrain буде один. Це перший такий випадок і ми зараз мега вкладаємось у його здійснення. Конкретно для всіх людей, що залучені до його створення та запуску, це стає воістину один з ключових моментів життя. Коли ти на рівні країни запускаєш проект, і його масштаби виходять за горизонти прогнозування того, як це буде”, – говорить Богдан Яремчук.

Придбати квитки можна ТУТ.

Читайте також: Море та фестивалі біля фронту: MRPL – місто, де варто. ФОТО

Фото Артем Галкін 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.