Сьогодні увечері на майдан героїв Небесної Сотні у Вінниці вийшло близько сотні людей, аби висловити свій протест проти підписання Україною т.зв. “формули Штайнмаєра”, яку протестувальники розцінюють як акт капітуляції України у війні з Росією.
Нагадаємо, що безстрокова акція протесту в середмісті Вінниці розпочалася ще о 10:00 спільно з усією країною. Увечері ж, майже синхронно з велелюдною акцією протесту на Майдані Незалежності та на Банковій у Києві, акція у Вінниці відновилася.
Цього разу тут зібралося близько сотні людей, які стихійно вийшли на майдан. Близько години тут тривав “вільний мікрофон”, перед яким виступали як корінні вінничани, так і ті, хто переселився до Вінниці з Донбасу. Абсолютна більшість говорила про те, що нинішня влада здійснила капітуляцію, а також звинувачувала вище керівництво держави у приховуванні інформації щодо суспільно важливої теми війни Росії проти України.
Виступали біля меморіалу героям Небесної Сотні й ветерани, які були ще більш категоричні та заявили, що пам’ятають, до чого вже призводило розведення військ. “Може годі вже це терпіти? Я кажу – годі!” – емоційно сказав наприкінці промови учасник війни.
Зрештою майже всі учасники мітингу зібралися на ґанку ТРК “Вінтера”, аби записати відеозвернення до громадян України.
Ми- не мовчазне стадо, якому можна “впарити” рускій мір під соусом “просто перестать стрєлять”. Ми хочемо миру внаслідок перемоги, а не за сценарієм Кремля.
Ми пам’ятаємо мільйони людей, яких Росія змусила переселитися. Нам болить десять тисяч цивільних, яких вбила російська агресія.
Ми нагадуємо, що більше трьох тисяч воїнів віддали життя за Україну, а не за капітуляцію. Ми кличемо прийти усіх, кому важливе збереження повноцінної державності. Це не акція прибічників “Справи громад” чи будь-якої політичної партії. Це акція громадян, яким потрібна Україна. Слава Україні!
У коментарі Vежі один з лідерів протесту Олександр Грамарчук заявив, що акція відновиться завтра, 3 жовтня о 19:00. Вранці ж група вінничан – переважно ветеранів з усієї області – вирушать в Київ, аби приєднатися до протестів у столиці. Зазначимо, що на неділю, 6 жовтня на Майдані Незалежності збирається зібратися багатотисячне Віче за аналогією протестів 2013-2014 років.
Нагадаємо, що вчора, 1 жовтня стало відомо про те, що Україна разом з представниками Росії та ОРДЛО узгодила так звану “формулу Штайнмаєра”, яка серед іншого передбачає проведення виборів на окупованих територіях.
Підпис представника України під цим документом привітали у Москві та ОРДЛО. Водночас представники ОРДЛО, реагуючи на вчорашній брифінг Зеленського, заявили, що згідно з “формулою Штайнмаєра” не мають наміру виводити війська та передавати українській владі контроль над державним кордоном.
Учора акції протесту проти підписання Україною “формули Штайнмаєра” одночасно відбулися у Києві, Харкові, Львові та Маріуполі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.