Публікації за датами

  • 13 Листопада/ 17:56

    Vinnytsia

    Публікація13.11.1917:56

    Автор:admin

    “Ми не будемо лікувати злими”: у Вінниці студенти-медики вийшли на протест. ФОТО

Кілька десятків студентів та студенток-медиків сьогодні, 13 листопада вийшли на акцію протесту під стіни Вінницької ОДА.

У медичних масках, з фонендоскопами та з плакатами в руках, вони вимагали від органів центральної влади відкласти запровадження реформи інтернатури для тих студентів, які вже навчаються на медичних факультетах. Натомість пропонують почати впроваджувати зімни вже для абітурієнтів, які вступамуть у виші з 2020 року.

Під світлом операторських ліхтарів, студенти розгорнули плакати та почали вигукувати гасла проти впровадження реформи. Передусім, мітингувальники вимагали скасувати повну юридичну відповідальність інтернів, обурювалися скороченням спеціальностей на інтернатурі, вимагали здійснення тестування за системою КРОК за українськими стандартами та вимагали запровадження реформи для абітурієнтів з 2020 року.

 

 

 

Пізніше інтерн Діана Умар, яка координувала мітинг, пояснила детальніше, проти чого протестують та чого вимагають студенти.

– Коли ми йшли вчитися, існували зовсім інші правила. Я заплатила за навчання понад 100 тисяч гривень, і тепер все змінюється. Якщо я зараз прийду на КРОК, який складається не надто коректно, я можу написати його не на 90 балів, а на 89. Відтак може статися так, що я не зможу стати патологом, чому весь час вчилася, а зможу бути лише “сімейником” (сімейним лікарем – ред.), або терапевтом.

Діана пояснює, що навіть самі викладачі погоджуються з тим, що тести КРОК інколи складаються з помилками або по дуже застарілим даним: “нас просто закликають завчити деякі “правильні” (а насправді некоректні) відповіді, аби успішно здати тест”, – пояснюють студенти. Крім того вони скаржаться, що протягом інтернатури отримуватимуть заробітну платню на рівні 3,5 тисяч гривень. “Вибачте, на період завершення навчання багато хто матиме вже понад 30 років. В цей час люди вже мають сім’ї, дітей. Три з половиною тисячі гривень після завершення навчання протягом шести років?.. Ми не будемо лікувати голодними, ми не будемо лікувати холодними, ми не будемо лікувати злими та зі зруйнованими мріями”, – обурюється Діана Умар.

 

 

Відтак мітингувальники вимагають, аби реформу впровадили вже для абітурієнтів з 2020 року: “щоб люди розуміють, на що йдуть”. Окрім того студенти вимагають гарантії працевлаштування, а також європейські зарплати. “Якщо до нас європейські вимоги знань – то і оплата праці має бути відповідна”, – вважають студенти.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: Вінницькі студенти протестують проти здачі міжнародного іспиту з медицини. ВІДЕО

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.