Музичні нитки зі світлом та співочі чаші: у Вінниці анонсують новий фестиваль СONTEMPORARY MUSIC DAYS

14:55
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Дводенний фестиваль включатиме чотири концерти. Організатори говорять, що новий фестиваль поєднає чотири види мистецтва та відкриє вінничанам імена, знані у Європі та навіть нові інструменти.

Фестиваль CONTEMPORARY MUSIC DAYS IN VINNYTSIA – це нове обличчя Форуму молодої музики «Барви музики ХХ століття», який протягом 16 років знайомив вінничан із авангардною музикою України та світу. Повний ребрендинг фестивалю вінничани та гості міста почують та побачать 17-18 березня у Вінницькій обласній філармонії. Організатори обіцяють дивувати поєднанням різних видів мистецтва: сучасних музичних стилів, танцю, театру та відеоарту.

 

  • Ми зберегли структуру проекту, адже відбудеться чотири концерти. Кожен концерт може бути присвячений формально тому чи іншому напрямку. І духовна музика, і чистий авангард, і джазові елементи, і класика. Провести не просто ребрендинг, а повний перезапуск, ми вирішили тому, що сучасна музика вже давно вийшла за рамки виключно авангарду. Якщо раніше ми мали справу з музикою ХХ століття, то за ці 17 років виникли нові музичні течії ХХІ століття, з’явилися нові надзвичайні імена, які працюють у принципово нових жанрах та манері. Це вже не просто нова, а новітня музика. Її краса та розмаїття, глибокий та багатогранний світ щороку будуть представлені на нашому фестивалі, – розповідає директорка фестивалю Ірина Френкель.

Глядачі побачать 4 новаторські та ексклюзивні музичні проекти, створені митцями сучасності. Під час фестивалю можна буде почути та побачити унікальні та незвичні музичні інструменти: від запатентованих світлокольорових «ниток», що стали революційним відкриттям для всього музичного світу, медитативних тібетських співочих чаш та звичайних кравецьких ножиць, що теж мають свій «неповторний спів», до традиційних класичних арф, скрипок, віолончелей та литавр.

  • Хочу подякувати за привнесення в цей фестиваль інноваційної такої нотки, адже протягом цих двох днів він буде проходити під девізом «Музика, яку ти бачиш» і дійсно це будуть інсталяції різні, будуть поєднані різні види мистецтва сучасного стилю і танцю, і театру, і відеозапису і дуже приємно, що тут будуть брати участь і дітки із нашої школи «Вишенька». Ми розуміємо, що мистецтво завжди створює добро і завжди створює позитив для людей, – сказала під час прес-конференції заступниця міського голови Галина Якубович.

Директорка Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва Наталія Морозова додала, що такий новий форма точно викличе резонанс, а чи був він успішним буде відомо після завершення фестивалю.

                                                                           Концертна програма

17 березня о 18.00 у концертній залі Вінницької обласної філармонії відкриє фестиваль музичний київський проект «MARIOLOGIA», до складу якого входять композитори, які родом з України, але мешкають закордоном.

Глядачі почують першу в Україні сучасну музичну інтерпретацію давніх літургічних григоріанських піснеспівів, а також оригінальне застосування незвичних комбінацій голосів та інструментів (ударні, арфа, гобой, співочі чаші, ножиці, скляні кулі тощо).

  • Сакральні тексти, фантастичне виконання, сміливі композиторські експерименти, креативний відеоарт та відкриття глибинного змісту сучасної академічної музики – ось що обіцяють глядачам організатори під час виступу цих артистів.

«MARIOLOGIA» – це спільний проект вокального ансамблю сучасної музики ALTER RATIO (Київ) і чотирьох українських композиторів, що здобули славу та визнання у Європі. Максим Шалигін (Україна/Нідерланди), Святослав Луньов (Україна), Максим Коломієць (Україна/Німеччина) і Олексій Ретинський (Україна/Австрія) європейській публіці відомі, у першу чергу, як композитори інструментальної, електронної і кіномузики.

Для проекту «MARIOLOGIA» вони створили сучасні оригінальні музичні композиції на тексти традиційних літургічних григоріанських піснеспівів («B.V.M. Antifone»).

17 березня о 20.00 вперше вінницькі глядачі побачать світломузичний концерт-перформанс «НИТИ ШОРЕНКОВА» знаменитого композитора, піаніста-віртуоза Максима Шоренкова.

  • Музичний інструмент Shorenkov Threads вже запатентований і зараз використовується в Західній Європі. Відомий композитор, працює в джазі, кіномузиці  і багато музики створив для сучасних вистав, – розповідає про виконавця Ірина Френкель.

Талант Максима Шоренкова сьогодні визнаний у всій Європі. Де б не виступав, публіка завжди зустрічає його гучними оваціями і криками браво. Максим Шоренков є лауреатом безлічі всеукраїнських і міжнародних конкурсів та премій, а також незмінним піаністом та композитором популярного шоу «Х-Фактор».

Як композитор – пише музику до фільмів і мультимедійних проектів, вистав та мюзиклів, які успішно ставляться на найбільших сценах України і закордону.

  • Кожний виступ Максима Шоренкова – це сплеск нестримної енергії й експресії, палітри почуттів і неповторного звучання кожної ноти. Унікальні «НИТИ ШОРЕНКОВА» служать для яскравого втілення ідеї твору, а складені з них звукокольорошумові комплекси-акорди є тією палітрою фарб, яка акустично й візуально розмикає сталі класичні форми, – говорять організатори.

З гумором, креативом та авангардними сюрпризами 18 березня о 18.00 розпочнеться перший концерт другого дня фестивалю.

  • Музиканти вирішили пожартувати над рекламою, яка існує на сучасному телебаченні і радіо і створили спеціальні твори, які будуються на лейтмотивах нашої реклами і, звичайно, мають назву «Отбеливатель звука», – інтригує директорка фестивалю.

За словами організаторів, проект «ХВИЛИНА РЕКЛАМИ» – це ексклюзивна подія в музичному житті країни. Вперше, спеціально і на замовлення ансамблю нової музики «Рикошет» (Київ), яким керує Сергій Пілютіков, відомі академічні композитори написали рекламні ролики до продукції відомих вітчизняних і закордонних фірм, однак, в авангардному, академічному розумінні. Окрім цього у проекті  «ХВИЛИНА РЕКЛАМИ» беруть участь не тільки музиканти ансамблю, але й артисти театру. Серед виконавців концерту глядачі побачать учнів театрального відділення Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька».

Завершальним концертом стане ексклюзивний показ україномовної сценічної постановки всесвітньовідомої мімодрами «ІСТОРІЯ СОЛДАТА» Ігоря Стравінського. Саме тут глядачі побачать синтез музики, театру і танцю.

  • «ІСТОРІЯ СОЛДАТА» – це музична драма для читця, трьох танцівників та інструментального септету, у якій порушуються основні грані людського життя, які стосуються кожного: любов, вартість буття, вир спокус багатства та влади, громадські і моральні обов’язки, життєві цінності, – діляться деталями організатори.

Участь в постановці візьмуть львівські виконавці: актор Юрій Глущук, танцюристи Наталія Рузяк, Олег Ласка та Мирослав Мельник, інструментальний септет Львівської філармонії, диригент Сергій Хоровець та хореограф-постановник Сергій Наєнко.

  • Вперше в Україні презентуємо повний твір. Я хочу сказати, що для виконавців цей твір є дуже складним і вимагає дуже гарної технічної підготовки, – додає Ірина Френкель.

Загалом організатори обіцяють, що для кожної вікової категорії знайдеться цікавий концерт та акцентують увагу на спробі робити щось нове та вивчати смаки молодого покоління.

Квиток на один концерт  коштуватиме 50 гривень, а мультиквиток – 150 гривень на чотири концерти. Інформаційний центр фестивалю знаходиться у бібліотеці імені Тімірязєва. Квитки доступні онлайн на сайті bilet.vn.ua.

Інфо-центр працюватиме щодня з 10.00 до 19.00, без вихідних.

Телефон фестивалю: (0432) 690 – 025.