Публікації за датами

  • 26 Листопада/ 07:47

    Vinnytsia

    Публікація26.11.1907:47

    Автор:Vежа

    “Муніципальна варта” видала понад 200 приписів комунальникам та підприємцям за ігнорування протиожеледних заходів

Понеділок, 25 листопада, розпочався для Вінниці з ожеледиці. Протягом дня до травмпунктів звернулись декілька десятків осіб, а понад 200 підприємців та комунальників отримали приписи від “Муніципальної варти” за несвоєчасне здійснення протиожеледних заходів. Водночас в лікарнях запевняють, що мають необхідну кількість препаратів знеболення та гіпсів, щоб надавати населенню невідкладну допомогу.

“Муніципальна варта” Вінниці повідомила, що протягом 25 листопада працівники цього комунального підприємства у посиленому режимі контролювали здійснення протиожеледних заходів суб’єктами підприємницької діяльності та комунальниками. Зокрема, за один день інспектори надали понад 200 приписів.

Станом на 16 годину 25 листопада до травмпункту МКЛ ШМД звернулися 72 особи. На сторінці вінницького міського голови Сергія Моргунова у Facebook зазначають, що комунальники розпочали боротьбу з ожеледицею ще з третьої години ночі у понеділок, коли на вулиці міста виїхала спецтехніка — працювали 24 машини, які використали для посипки доріг та тротуарів понад 95 тонн протиожеледних матеріалів.

– Вдалося забезпечити нормальну роботу громадського транспорту. Сумішшю обробляли і прибудинкові території. Всього протягом сьогоднішнього дня було задіяно 700 чоловік. Хоча негода не застала місто зненацька, одномоментно обробити усю територію міста неможливо. Разом з тим, не всюди комунальні служби якісно впорались із завданням. Зробимо висновки, — йдеться у дописі на сторінці міського голови.

За даними ДСНС, сьогодні, 26 листопада, у Вінниці також очікується туман та ожеледиця. Комунальні служби чергували всю ніч.

Водночас заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Надія Марусяк під час апаратної наради голови ОДА Владислава Скальського з керівниками департаментів та служб області повідомила, що нині вінницька лікарня ШМД і дитяча обласна лікарня як травмпункти повністю готові до ситуації із підвищенням травматизму спричиненого ожеледицею. В наявності достатня кількість гіпсів та препаратів знеболення для надання невідкладної допомоги.

Щоб вберегти себе від падіння під час ожеледиці, варто дотримуватись декількох правил, які дещо зменшать ризики травмування.

Якщо на вулиці суцільний лід, ходити краще неспішно, дрібними кроками, коліна трохи зігнути, наступати на всю підошву, не підіймати ноги високо. Слід всю свою увагу сконцентрувати на процесі руху, не відволікатися на розмови телефоном чи інші подібні речі. Якщо стає зрозумілим, що падіння все ж не уникнути, краще встигнути присісти. Так можна відновити рівновагу або ж зменшити можливі наслідки падіння.

Також краще не носити взуття на високих, а особливо на тонких підборах. Краще обирати взуття з глибоким протектором на підошві. Якщо до підошов взуття приклеїти широкі смужки лейкопластиру, то ходити по вулиці стане комфортніше. Зимове взуття повинне бути не лише теплим, а й мати неслизьку підошву. Щодо одягу, то він має бути в міру легким за вагою і не занадто довгим, щоб не закривати огляд простору під ногами.

Не тримайте руки в кишенях, адже це збільшує можливість не тільки падіння, але й серйозніших травм, особливо переломів, тому краще одягніть теплі рукавиці. Руки повинні бути вільні від важких сумок чи пакетів, тому обирайте сумки, які можна носити через плече або рюкзаки.

Обходьте металеві кришки люків, адже зазвичай вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені й перевертатися, що додає травмувань. Також не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини та падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо і до загибелі.

Якщо ви впали й через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися гулі чи пухлини – терміново зверніться до лікаря, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Тримайтеся якомога далі від будинків, ближче до середини тротуару. Взимку велику небезпеку становлять бурульки, особливо в період танення льоду та снігу.

Фото — Муніципальна варта Вінниці, Facebook-сторінка Сергія Моргунова

Читайте також: Близько півсотні травмованих та численні ДТП: перші наслідки ожеледі у Вінниці. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.