Публікації за датами

  • 11 Жовтня/ 16:32

    appgress

    Публікація11.10.1716:32

    Автор:admin

    Мудрість Гузара в смартфоні: у Вінниці створили застосунок з цитатами Любомира Гузара

Мудрість Любомира Гузара, котрий у травні відійшов у кращий світ, тепер оцифрували та представили у вигляді простого та безкоштовного мобільного застосунку “Цитати Любомира Гузара”.

Ідея реалізувати подібний проект, як не дивно, зявилася не у Києві чи навіть Львові, а у Вінниці. Її автором став колись громадський активіст і політик, а сьогодні радник міського голови Андрій Юсов за підтримки Вінницької міської ради та iHUB. А вже вінницькі програмісти та дизайнери реалізували проект технічно: трохи більше, ніж за місяць розробивши два застосунки для iOS та Android, котрі вже доступні для завантаження в AppStore та GooglePlay безкоштовно: для цього в пошук необхідно ввести запит “Цитати Любомира Гузара”

Наразі в застосунок завантажено понад 200 цитат Блаженнішого Гузара, переважно взятих з книги Патріарха “Бути людиною”. Усі наявні цитати згруповані по рубриках, яких наразі є 18: від “Бути людиною” до “Бути журналістом”, від “Про владу” до “Про відпочинок”.

Розробники обіцяють, що в процесі розвитку застосунку вони додаватимуть до нього ще більше цитат, а також просять волонтерів допомогти перекласти застосунок на інші мови – наразі “Цитати Любомира Гузара” доступні лише українською.

Застосунок не переобтяжений надміром функціоналу: тут є лише самі цитати, біографія п. Гузара, можливість налаштувати push-повідомлення (від одного до 24-ох протягом дня), а також кнопка share для Facebook для кожної цитати.

Розробники з компанії Appgress Руслан Романюк та Іван Мазур пояснюють, що невдовзі вони додадуть можливість поширювати цитати із застосунку також і в інші соцмережі, зокрема в Twitter.

Координатор проекту з боку церкви, о. Ігор Яців, маючи слово на презентаційні прес-конференції сказав, що приємно вражений подібною ініціативою вінничан, позаяк УГКЦ неодноразово отримувала пропозиції реалізувати великі медійні проекти, однак досить дороговартістні.

  • До нас приходили люди з ідеєю видавати супер-якісний церковний журнал за 5 мільйонів в рік, або ж зняти фільм за таку ж суму. Однак саме тут, у Вінниці люди самі запропонували та реалізували власну ідею. Я дуже щасливий, що тепер, коли люди все менше читають книги та всее більше користуються смартфонами, отримають можливість черпати мудрість Любомира Гузара в зручній для них формі.

Розробники проекту додають, що під час тестування застосунку не одноразово помічали, що цитати, котрі демонструються користувачу ніби у випадковому порядку, насправді часто дуже влучно “підлаштовуються” під певну життєву ситуацію.

  • Ми не знаємо, з цим це пов’язано, можливо, це наше субєктивне бачення, але радимо спробувати іншим користувачам це перевірити, – сказав Іван Мазур.

Наприкінці презентації автор ідеї Андрій Юсов “передав привіт” Львову та Києву та закликав тамтешніх інтернет-активістів розвинути ідею або реалізувати свою, аби ще більше поширити багаторічну мудрість одного з найбільших моральних авторитетів України.

  • Рівень довіри до Любомира Гузара за його життя був безпрецедентно великий серед українців, він перевищував навіть число вірян УГКЦ. Дуже важливо поширювати цю мудрість серед людей, аби ці цитати надихали нас зробити Україну кращою, – підсумував Юсов.

Завантажити додаток можна тут для iPhone, а також тут для пристроїв на системі Android.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.