Публікації за датами

  • 18 Жовтня/ 14:59

    Vinnytsia

    Публікація18.10.1814:59

    Автор:Дар'я Гоц

    Мовчазна хода за свободу: у Вінниці відзначили європейський день протидії торгівлі людьми. ФОТОРЕПОРТАЖ

За 27 років понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми. Лише за минулий рік понад 60% постраждалих – чоловіки і переважно вони потрапили до трудової експлуатації. Окрім того, також велика кількість жінок страждають від сексуального та трудового рабства.

Таку статистику озвучили сьогодні, 18 жовтня, під час мовчазної “Ходи за свободу” з нагоди європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Як зазначила голова правління ГО “Джерело надії” Алла Студілко, у них є інформація про 49 постраждалих вінничан від незаконної трудової експлуатації. Географія торгівлі широка: у більшості випадків такі злочини скоюють проти українців у Російській Федерації, однак також відомо про торгівлю українцями в Польщі, Чехії, Фінляндії, Таїланді та інших країнах.

– Станом на сьогодні, 49 вінничан мають статуси постраждалих від торгівлі людьми. Ці люди отримують допомогу психологічну, юридичну, медичну, сприяння у працевлаштуванні. Але це лише ті, про яких відомо. Зазвичай є й ті люди, про яких ми не знаємо. В громадські організації звертається більше людей, але не всі з них готові говорити про це з державою. Можливо, у них є певні застереження, щоб це все було конфіденційно. Взагалі, ще є певний стереотип успішності чоловіків і викликає певний супротив, щоб визнати самого себе постраждалим від торгівлі людьми.

Вона також додала, що 90% людей, які до них звертаються, як постраждалі від торгівлі людьми – це чоловіки, що постраждали від жорстокої трудової експлуатації.

Сьогодні ж на Європейській площі у Вінниці зібралось близько сотні учасників ходи: представники громадських організацій, органів влади та студенти.

– По всій Україні сьогодні у всіх обласних центрах і багатьох інших містах проходять подібні вуличні акції. Наша хода має на меті привернути увагу громадськості до проблеми торгівлі людьми і найголовніше – дати поради, як убезпечити себе від цього злочину. Ми не за те, щоб міграційні процеси зменшувались, ми лише за те, щоб міграція була виваженою і люди свідомо ставились до своїх поїздок закордон, – додала Алла Студілко.

Регіональна координаторка взаємодії із громадськістю Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини у Вінницькій області Наталя Гурковська наголосила, що кожна людина народжується вільною і кожному необхідно пам’ятати, що людина не може бути предметом торгівлі.

– Жертви торгівлі людьми не звертаються до правоохоронних органів та до інших інституцій. Саме тому ми сьогодні зібралися задля того, щоб показати жертвам, що ми разом з ним, ми готові їх захищати.

Серед форм торгівлі людьми чітко виражені п’ять: трудова експлуатація, торгівля органами, сексуальна експлуатація, втягнення у злочинну діяльність та примусове жебрацтво. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні. Стаття 149 ККУ передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавлення волі на строк від 3 до 15 років.

– На жаль, в нашій країні торгівля людьми на третьому місці після незаконної торгівлі наркотиками та зброєю. В структурі Національної поліції був створений спеціальний підрозділ для того, щоб попереджувати, виявляти та карати винних за злочини, пов’язані з торгівлею людьми. Ми також багато спілкуємося з молоддю та школярами, щоб застерегти їх від потрапляння в тенета торгівлі людьми. Нас діти запитують, як себе вберегти від цього. Найпростіше, що ми радимо – обов’язково робити ксерокопії всіх документів, від візиток до паспортів, – зазначила старший оперуповноважений управління по боротьбі зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми ГУ НП у Вінницькій області Людмила Клименко.

Після виступів організаторів заходу, які розповіли про цю проблему, як вберегти себе та яку допомогу можна буде отримати у випадку біди, присутні сформували велику колону. До речі, усіх учасників ходи попросили одягнути чорний одяг, а дехто отримав ще й чорні парасольки. Як зазначили організатори це для того, щоб привернути увагу до акції і таким чином символізувати осіб, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми та не змогли з неї вибратися. Мовчазна колона пройшла вулицею Соборною, привертаючи погляди випадкових перехожих, а волонтери одразу роздавали їм інформаційні буклети щодо небезпеки торгівлі людьми.

Національна “Гаряча лінія” з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501, а також 527.

Вінницька обласна правозахисна організація “Джерело надії”: (0432) 61 22 80, або (067) 135 57 61.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.