«Моторошний і безпорадний» – реакція вінничан на український фільм «Полон»

14:40
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Моторошний, лякаючий, інколи безпорадний – таким вінничани назвали український фільм «Полон», який презентували у кінотеатрі «Родина» у День 25-річчя Незалежності України.

На показ стрічки у Вінницю збиралися приїхати актори, котрі взяли участь у зйомках – Володимир Горянський, Остап Ступка, Лариса Руснак. Однак, раптові гастролі та сімейні обставини завадили їм дістатися до центральної області країни. Тож спілкуватися із глядачами приїхав продюсер фільму Антон Сладкевич. Він, до речі, також знявся у стрічці в ролі волонтера.

IMG_2751

«Моя роль недалека від істини – я справді є волонтером. Провів у зоні АТО два місяці. Тому всі історії у фільмі – це не просто режисерський погляд на війну, а зібраний образ українців. У «Полоні» не говориться конкретно про АТО, це радше ілюстрація воєнних конфліктів у всіх гарячих точках планети. Але, звісно, історії у ньому описані саме з нашої війни», – каже режисер.

Стрічку було знято російською мовою. Внизу екрану – субтитри українською. Глядачі періодично переводять погляд з героїв на літери, коли бачать криваву сцену – відвертаються. А таких у «Полоні» чимало. Фільм розповідає історії вчителя хімії та домогосподарки, котрі відправляються в зону бойових дій за своїми синами-заручниками. І самі стають полоненими. Бойовики на своїх заручниках вправляються у звірствах – змушують грати в російську рулетку, бігати по мінних полях. Нещасну матір ґвалтують.

«Як не гірко, але така зараз вона – наша незалежність: кривава, виснажена і вимучена. І тому така цінна», – подякувала наприкінці перегляду одна із глядачок.
«Хороший фільм. Кращий голлівудських блокбастерів. Тільки трошки безпорадний фінал. Більше надії треба», – вигукує із зали чоловік у вишиванці.

IMG_2747

«Надія є – жінка, котра приїхала визволяти з полону свого сина, попри те, що його не знайшла, заспівала колискову. А колискові нам перед сном лише рідні люди співають – щоб спокійно спалося, набралися сил, і прокинулися з надією. Надією на те, що український кінематограф врешті стане колись потрібним, адже цю стрічку було знято за 100 тисяч доларів, і в цій сумі немає внеску держави», – каже Антон Сладкевич.

За його словами, жоден український канал не наважився придбати фільм для трансляції – «некомерційна», кажуть. А в Індії фільм уже подивилися 18 тисяч людей.
«У Львові на форумі видавців буде презентовано однойменну книгу «Полон», написану Марією Сидорчук. Там кожен, хто любить смакувати портрети героїв, зможе сповна насолодитися як розкриваються їх характери на сторінках», – анонсував продюсер.

Антон Сладкевич приємно здивувався цікавості вінничан, слухав їх важення та поради. Каже, у такі моменти вірить, що завдяки вдячному глядачеві українське кіно випростається у повний зріст. І в ньому зніматимуться не лише уже знані актори, а й талановиті артисти з усієї країни. Не виключено, що серед них будуть і вінничани.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.