Моргунов: “Питанням вінницьких катакомб займатиметься Інститут розвитку міст та Центр історії Вінниці”

13:03
Автор: admin
Become a Patron!

Питанням дослідження та визначенням майбутнього вінницьких катакомб займатимуться комунальні підприємства “Інститут розвитку міст” та КП “Центр історії Вінниці”.

Про це сьогодні, під час чергової сесії Вінницької міської ради заявив міський голова Сергій Моргунов, відповідаючи на звернення депутатки Ганни Давиденко.

Так, під час розгляду 32-го питання порядку денного сесії, (Про внесення змін до рішення міської ради від 22.12.2017р. № 1020 «Про затвердження Програми реставрації об’єктів культурної спадщини на території м.Вінниці на 2018-2020 роки» зі змінами.), Давиденко підняла тему вінницьких катакомб, які, з її слів, досі не внесені до державного реєстру архітектурних пам’яток. Попри те, що за інформацією депутатки, в центральній частині міста проводилися дослідницькі роботи, які нібито засвідчили наявність в районі вулиці Соборної багаторівневої мережі підземних ходів. У зв’язку з цим депутатка запропонувала передбачити в Програмі бюджетні кошти на реставрацію вінницьких катакомб.

Сергій Моргунов у свою чергу зазначив, що питання катакомб – це повністю компетенція комунальних підприємств “Центр історії Вінниці” та Інституту розвитку міст. “Треба провести багато роботи дослідницької. Коли зробимо об’єктивний і сьогоденний звіт по ситуації – тоді будемо приймати об’єктивне рішення і по ресурсу також”, – сказав міський голова та зазначив, що треба розуміти, який вплив могло спричинити на катакомби будівництво в центрі Вінниці в радянський період.

Пізніше, в коментарі журналісту Роману Ковальському т.в.о. директора Департаменту архітектури ВМР Яків Маховський зазначив, що востаннє геофізичні дослідження в пошуках катакомб в центральній частині міста відбувалися щонайменше 12-13 років тому. За словами Маховського, той метод дослідження і тодішнє обладнання могло виявити лише певні порожнини під землею, однак це не означає точно, що йдеться саме про катакомби. “Щоб дослідити детально катакомби – це дуже велика робота. На території України, мабуть, вже фахівців такого рівня немає. Те саме стосується і обладнання”, – сказав Маховський.

Читайте також: Таємниці вінницьких підземель: 300 років тому тут їздили карети

У Вінниці утворилося провалля: там виявили старовинні підземні ходи. ФОТОРЕПОРТАЖ