-
12 Вересня/ 09:30
Vinnytsia
Публікація12.09.1709:30
Молитва за владу: у Вінниці презентують книгу про стосунки українців та євреїв в часи УНР
У книзі «Молитва за владу. Українці та євреї в революційну добу (1917-1920)» автор Генрі Абрамсон досліджує складний період українсько-єврейської історії та показує як складалися міжетнічні стосунки за часів різних українських урядів.
14 вересня о 18.00 книгарня «Є», Центр історії Вінниці і видавництво «Дух і літера» запрошують на презентацію українського перекладу книжки Генрі Абрамсона «Молитва за владу. Українці та євреї в революційну добу (1917-1920)» за участі доктора історичних наук Тетяни Кароєвої.
Після краху Російської імперії українці та євреї, подолавши взаємні протиріччя, разом працювали над створенням Міністерства єврейських справ у рамках нової Української держави. Цей сміливий експеримент тривав зовсім недовго – допоки існувала сама незалежна Українська Народна Республіка. Генрі Абрамсон досліджує цей складний період українсько-єврейської історії, показує як складалися міжетнічні стосунки за часів різних українських урядів. Особливу увагу приділено постаті Симона Петлюри і його ставленню до євреїв, – пишеться в анотації до книги.
Книга буде цікава всім, хто цікавиться добою Української революції і міжетнічними стосунками. Перекладом з англійської займалися Антон Котенко та Олександра Надтока.
Модератор зустрічі: Олександр Федоришен
Генрі Абрамсон навчався в Торонтському університеті в професора Павла-Роберта Магочів, 1995 року закінчив докторантуру і став першим випускником кафедри українських студій, хто отримав науковий ступінь з українсько-єврейської історії.
Викладав у Гарвардському, Корнельському, Оксфордському та Єврейському університетах. З 2006 року професор і декан Південного коледжу Тюро (Флорида).
Окрім дослідження українсько-єврейських стосунків та історії антисемітських зображень, Генрі Абрамсон займається також історією ортодоксального юдаїзму, Талмуду і Гаскали. Автор шести книг та багатьох наукових статей, одним із перших почав викладати єврейську історію онлайн.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.