«В» – Вінниця. Звичайне українське місто, яке живе й розвивається. Вулиці, площі, трамваї, славнозвісна вежа. І, звісно ж, Південний Буг як смислова й географічна домінанта.
Одначе, попри позірну утилітарність і динаміку, – а може, саме завдяки їм – у Вінниці давно й надовго оселилася поезія. Це знають обрані істоти – безпритульні на вокзалах. Вуличні коти, старі ворони. І тепер маємо нагоду довідатися про це й ми». Саме так характеризує місто на «В» поет Сергій Татчин.
Читайте також : “Вінницький поет Сергій Татчин потрапив до переліку фіналістів на здобуття Шевченківської премії“
17 червня у «Хаб Вінниця» відбудеться презентація «Вінницького Триптиха» від Сергія Татчина — поета з вінницьким бекграундом, але універсальною українською ідентичністю, Члена Національної спілки письменників України.
Усе, що ви хотіли би знати про Вінницю в її різні пори року – на презентації трьох поетичних збірок:
Вінницька Абетка (осінь)
Південний пух (зима)
Місто на “В” (весна-літо)
Передмови до всіх книг написав Олег Соловей – це рішення спільне і зумисне, навіть акцентоване: три подвійних погляди на місто і людину в ньому крізь текст – як певна літературна тяглість.
“Вінницька Абетка”
Почавши з освідчення в любові до міста, ліричний суб’єкт любов’ю й завершує, замикаючи у такий перевірений спосіб символічне семантичне коло, до якого вписує квадратуру міста, в яке він безсоромно закоханий.
Місто на “В”
Що можна сказати про етику поетичного дискурсу Татчина? Це всього-на-всього реальне життя простих і суворих максим у формі імперативів. Висловлюючись патосно, це – конституція тексту, його основний закон.
“Південний пух”
Справжня поезія здатна відбирати читачеві голос. І в цьому немає нічого дивного. Просто хочеться мовчати, коли відчуваєш справжність слова врятованого, себто – записаного поетом…
Де: «Хаб Вінниця» (вул. Пушкіна 11, перший поверх)
Коли: неділя, 17 червня, 17:30
Вхід: вільний
Дякуємо!
Тепер редактори знають.