У Вінницькій міській раді визначили 13 проектів-переможців конкурсу соціально-культурних проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства. Їх загалом профінансують на майже мільйон гривень та реалізують у 2020 році.
Про це повідомляється на сайті Вінницької міської ради.
Так, на конкурс подали 16 заявок від 12 громадських організацій. На підтримку проектів у бюджеті Вінницької міської ОТГ передбачили 1 мільйон гривень: мінімальна фінансова підтримка проекту передбачалася у розмірі 25 тисяч гривень, максимальна – 100 тисяч гривень.
Зрештою перемогли 13 проєктів (опис проєктів на етапі подання):
1. Популяризація муніципальних електронних сервісів серед глухих людей (Вінницька обласна організація Українського товариства глухих) – 31 940,00 гривень.
Формування нових навичок соціалізації глухих людей в період пандемій COVID -19 шляхом навчання їх використанню муніципальних електронних сервісів по сплаті комунальних послуг та соціально-психологічній підтримці.
2. Майстерня шкільних ініціатив 2.0 (Громадська організація «Освітній простір 2.0») – 97875,00 гривень.
Метою проекту є стимулювання громадської активності та підвищення конкурентоспроможності шкільної молоді шляхом навчання проектному менеджменту та соціальному підприємництву для розробки молодіжних ініціатив, спрямованих на сталий розвиток громади.
3. Сучасне врядування для нових жителів Вінницької міської ОТГ (Вінницька громадська організація «Крок назустріч») – 97 700,00 гривень.
Ознайомити активних громадян в сільських громадах, які планують увійти до складу Вінницької міської об`єднаної територіальної громади, з сучасним врядуванням у місті, а також – з методами та інструментами партисипаторної демократії та діяльністю міських ІГС.
4. Навчально-розважальна серія концертів «ROCK SCHOOL» (Вінницька міська молодіжна громадська організація «Ноктюрн») – 98 400,00 гривень.
Змістовне проведення вільного часу, знайомство з рок-культурою світу, виховання патріотизму та любові до української пісні.
5. Не бійся – дій! (Громадська організація Вінницька міська громадська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток») – 97 945,00 гривень.
Формування та вдосконалення соціальних навичок у 30 дорослих осіб з інвалідністю із важкими порушеннями опорно-рухового апарату та інтелектуальними порушеннями та підтримка батьків-опікунів похилого віку шляхом впровадження послуг із соціального супроводу, надання соціально-психологічної підтримки соціальним працівникам, забезпечення осіб з інвалідністю захисними масками, розробка та запровадження волонтерських програм подолання наслідків пандемії COVID-19 для осіб з інвалідністю в громаді м. Вінниці протягом 5 місяців 2020 року.
6. Університет здорової молоді (Громадська організація «Полум’я надії») – 53 560,00 гривень.
Провести курс просвітницьких тренінгів «Університету здорової молоді» для 6 навчальних закладів, 2 рази в місяць підлітковий клуб для 100 підлітків та залучити 30 підлітків до проведення 2 соціальних акцій (Фестиваль сім’ї та до дня боротьби зі СНІД) з метою надати можливість підліткам розвивати свій потенціал на основі цінностей здорового способу життя та ставати соціально свідомими і активними у житті суспільства.
7. «Нагодуй голодного» (Громадська організація «Полум’я надії») – 56 000,00 гривень.
Метою проекту є досягнення максимально можливого рівня здоров’я, життєдіяльності та адаптації мінімум 50 безхатченків шляхом проведення соціальних патрулювань по 3 районах міста Вінниця та надання соціальних послуг під час днів прийому осіб для консультації і надання допомоги. А саме годування обідами 10 осіб 5 днів на тиждень протягом 5 місяців.
8. Школа громадянської активності ActiveLab (Громадська організація «Освітній простір 2.0») – 59 450,00 гривень.
Мета проекту – підвищення рівня активності та участі молоді м. Вінниці в процесах прийняття рішень на місцевому рівні шляхом навчання демократичному врядуванню, опанування інструментів участі, розвитку цифрових прав вінничан та посилення діалогу влада-громада
9. Паралельний простір. Відкрита подія для навчання та комунікації влада-громада (Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії») – 75 300,00 гривень.
Активне залучення громадського сектору до розвитку громади шляхом організації події, яка дозволить налагодити комунікацію з профільними департаментами міської ради та зрозуміти, як стати сильнішими та спільно діяти в умовах пандемії та післяпандемічного стану
10. Підтримка діа-молоді (Громадська організація Діа-Діти) – 93 760,00 гривень.
Ознайомлення студентів та викладацького колективу вищих навчальних закладів про цукровий діабет 1 типу, допомога та підтримка діа- молоді в дорослому житті
11. «Студентський хаб – старт молодого вчителя» (Громадська організація «Освіта Інвест») – 65778,00 гривень.
Підвищення рівня громадянської свідомості та формування ключових компетентностей студентів ВДПУ шляхом діяльності освітнього хабу та навчання основам проектного менеджменту
12. Освітньо-культурний табір «International Culture Camp» (Громадська організація «Українська сімейна фундація») 97 100,00 гривень. (до проєкту внесли зміни)
13. U7inema (Громадська організація «U7 urban studio») 75 050,00 гривень.
Покращення якості міського середовища шляхом підвищення рівня обізнаності, зацікавленості мешканців у різних аспектах життя та розвитку міста, включеності мешканців у дані процеси через проведення публічних дискусій, обговорень, лекцій, воркшопів щодо тих викликів з якими стикаються міста України та за кордоном та шляхів їх вирішення
Загальна сума фінансування: 999 858 гривень.
Зазначається, що представники громадських організацій врахували усі пропозиції та зауваження, які були озвучені на першому засіданні конкурсної комісії та спільно з виконавчими органами міської ради внесли відповідні зміни до проектів.
Підкреслюється, що розпочинаючи з 2012 року, Вінницька міська рада щороку проводить зазначений конкурс. Реалізувати проєкти мають у 2020 році.
Ілюстративне фото – kidsvisitor.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.