Визнати вуличних котів частиною екосистеми у Вінниці не захотіли – мовляв, їм вільно пересуватися горищами, підвалами та іншими будівлями не дозволяє закон. Таку відповідь отримав вінничанин Віталій Трубников від міської ради на свою петицію, яку подав 1 березня – у Міжнародний день котів.
У своїй петиції вінничани навів приклад Льова, а також столиці Польщі – Варшави – де коти вже отримали такий «статус» і, маючи своєрідну туристичну принаду, виконують одну із важливих функцій – знищення гризунів, які є розповсюджувачами багатьох інфекцій.
Петиція за два тижні назбирала 379 підписів із 350 необхідних для того, аби її взяли до уваги. Однак, з відповіді від міськради випливає висновок, що такого Вінниця робити не збирається:
«Повідомляю, що згідно ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку — приміщення загального користування (у тому числі допоміжні, такі як: колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку.
Також ст. 5 даного закону передбачає, що спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників. Враховуючи викладене питання щодо надання дозволів на розміщення в підвальних приміщеннях котів має вирішуватись виключно за рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків. Додатково повідомляю, що ч. 2 ст. 3 Сімейного Кодексу України передбачає, що співмешканцями житлового будинку можуть бути особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, тому коти не можуть бути співмешканцями міста Вінниці. А від так, прийняття рішення Вінницькою міською радою про визнання котів співмешканцями міста Вінниці буде суперечити нормам чинного законодавства», – йдеться у відповіді до петиції.
Також Віталій Трубников запропонував приділити увагу питанню розмноження котів, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації та облаштування домівок.
Додамо, що Департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради 7 березня на сайті публічних закупівель ProZorro було оголошено тендер на ветеринарні послуги, а саме – стерилізацію півтисячі котів, щеплення проти сказу та протипаразитичну обробку. Закупівля здійснюється в рамках проекту громадських ініціатив «Не будь байдужим – стерилізуй тварину, припини ріст безпритульності». На ці потреби було закладено 199 тисяч гривень.
22 березня було визначено переможця торгів та оголошено про намір укладення угоди із ФОП Осіпов Денис Миколайович. Послуги мають бути виконані протягом 2017 року.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.