Публікації за датами

  • 12 Грудня/ 18:09

    Vinnytsia

    Публікація12.12.1918:09

    Автор:Катерина Дядюк

    Менші субвенції та збільшення видатків на освіту: проект бюджету Вінницької ОТГ на 2020 рік. ГРАФІКА

Сьогодні, 12 грудня, у міській раді представили проект бюджету Вінницької міської ОТГ на 2020 рік.

Його структура зазнала певних змін, адже держава суттєво зменшила обсяг субвенцій. Тому видатки і доходи будуть меншими порівняно з минулим роком.

Про це доповіла Наталя Луценко, директорка Департаменту фінансів Вінницької міської ради, на засіданні виконавчого комітету. Зокрема вона зазначила, що доходи бюджету на 2020 рік сформовано в обсязі 4 мільярди 371 мільйонів гривень, а загальний обсяг видатків визначено в сумі 4 мільярди 462 мільйонів гривень.

Зокрема у 2020 році на 40 % зростуть видатки на харчування школярів 1-4 класів. Плануються ще видатки на відкриття нового дитячого садочку по вулиці Ватутіна та школи в мікрорайоні Поділля, а також термомодернізація 15 закладів освіти.

Нагадаємо, що в 2019 році доходи вінницького бюджету передбачалися в обсязі 4 мільярди 780 мільйонів гривень, а видатки – на рівні 4 мільярдів 859 мільйонів гривень.

Доходи

– Структура бюджету на 2020 рік як за доходами, так і за видатками, зазнала певних змін. Основна з них – це суттєве зменшення обсягу субвенцій з державного бюджету. Зокрема, медичної субвенції, яка зменшилась в результаті заходів медичної реформи і переходу закладів первинної медичної допомоги з 1 липня 2018 року та вторинної допомоги з 1 квітня 2020 року на фінансування з державного бюджету за договорами з НСЗУ, – розповіла Наталія Луценко.

– Змінено механізм фінансування пільг і субсидій населенню на житлово-комунальні послуги, допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, дітям та особам з інвалідністю, які з 2020 року повністю фінансуються з державного бюджету через Міністерство соціальної політики. Субвенції місцевим бюджетам на вказані видатки скасовані. Обсяг названих субвенцій складає близько 800 мільйонів гривень.

В результаті бюджет на 2020 рік за доходами сформовано в обсязі 4 мільярди 371 мільйон гривень, в тому числі за рахунок власних доходів – 3 мільярди 545 мільйонів гривень, що на 8 % більше очікуваного виконання поточного року.

Відомо, що основну роль у формуванні бюджету займає загальний фонд. Від власних і закріплених доходів до загального фонду заплановано отримати 3,370 мільярда гривень, що на 16,4 % більше порівняно з минулим роком.

Також основними бюджетоутворюючими податками у 2020 році залишаються: податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, акцизний податок, єдиний податок.

Так, від ПДФО планується отримати 2136,5 мільйона гривень (зі зростанням до поточного року на 19,6 %). Зі слів Наталії Луценко, це відповідає темпам збільшення фонду оплати праці у 2020 році (20,5%). Від єдиного податку надходження складуть 604,9 мільйона гривень і зростуть на 25,1%, (у зв’язку із збільшенням розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму). А від податку на нерухоме майно передбачені суттєві надходження у розмірі 77,7 мільйона гривень (за рахунок зростання мінімальної заробітної плати та наповнення реєстру прав на нерухоме майно).

 

Щодо обсягу трансфертів з державного та обласного бюджетів, то вони суттєво зменшується порівняно з 2019 роком.

Зазначається, що спеціальний фонд за доходами на 2019 рік сформовано в сумі 380,4 мільйона гривень. А найбільшою його складовою (204,6 мільйона гривень) є субвенція з державного бюджету на реформування регіональних систем охорони здоров’я для реалізації проекту по будівництву кардіоцентру.  

До бюджету розвитку за рахунок власних доходів планується отримати 94,5 мільйона гривень.  Зі слів Наталії Луценко, це кошти від продажу землі, від відчуження майна, та пайової участі.

Таким чином, загальний фінансовий ресурс бюджету розвитку сформовано в сумі 1154,1 мільйона гривень. 

Видатки

Що ж до видатків, то їхній загальний обсяг у бюджеті на 2020 рік визначено в сумі 4 мільярди 462 мільйонів гривень. З них видатки за рахунок власних доходів склали 3,636 мільярда гривень (збільшилися на 6% до 2019 року), а видатки за рахунок субвенцій з державного і обласного бюджетів сформовано в сумі 825,8 мільйонів гривень.

Цікаво, що 1,361 мільярдів гривень (44 %) видатків за рахунок власних доходів направлять на фінансування освіти.

Також Наттталя Луценко зазначила, що в бюджеті повністю врахована потреба в коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, а також проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами.

Видатки на утримання закладів освіти в 2020 році зростають майже на 12,3 %. Їх пропонується затвердити в обсязі 1,444 мільярд гривень. Бюджетом передбачено підвищення з 1 вересня на 40 % грошової норми видатків на харчування учнів 1-4 класів. У видатках галузі також враховано кошти на зростання мережі – на відкриття нового ДНЗ по вул.Ватутіна на 6 груп та однієї групи в ДНЗ №10 (170 місць) і, відповідно, додаткове введення 44,5 штатних одиниць. Також – з 1 вересня заплановано відкриття нової школи в мікрорайоні Поділля, додаткове відкриття 56 класів, відповідно, додаткове введення 155,75 педагогічних ставок і додаткове введення 30,25 ставок іншого персоналу.

На капітальні видатки галузі передбачено 17,7 млн грн. Крім того, на реконструкцію та будівництво об’єктів освіти в бюджеті розвитку заплановано ще 198,2 млн грн, за рахунок яких буде проведено термомодернізацію в 15 закладах освіти, реконструкцію в 3-х закладах та завершено будівництво школи в мікрорайоні Поділля.

Зі слів Наталі Луценко, обсяг медичної субвенції передбачено лише на утримання закладів вторинного рівня в І кварталі 2020 року, адже 1 квітня вони будуть працювати та утримуватися за договорами з НСЗУ. Що ж до власних доходів, то на галузь “Охорона здоров’я” планується направити 66 мільйонів гривень, що на 12% більше 2019 року.

Кошти будуть спрямовані на надання населенню громади безоплатних медичних послуг, пільгового зубопротезування, забезпечення медикаментами за пільговими рецептами, виконання заходів за програмами міської ради “Стоп грип”, “Профілактика та лікування артеріальної гіпертензії”, “Інформатизація галузі охорони здоров’я” та оплату комунальних послуг закладів, розповіла Наталія Луценко.

Крім того, в складі бюджету розвитку за рахунок бюджету Вінницької міської ОТГ передбачені капітальні видатки в сумі 7,2 мільйона гривень.

Так, на будівництво і реконструкцію об’єктів охорони здоров’я в бюджеті розвитку заплановано 66,2 мільйона гривень, з  яких 50 мільйонів на добудову головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги по вулиці Київська, 68. Додатково до названих показників, за рахунок субвенції з державного бюджету, передбачено 204,3 мільйона гривень на будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології по вулиці Хмельницьке шосе.

Також в проекті бюджету 2020 року передбачені видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення, які становитимуть 88,6 мільйона гривень. З них на реалізацію муніципальних програм соціального захисту заклали 87 мільйонів гривень (на 6 % більше показників 2019 року).

Для забезпечення роботи житлово-комунального господарства на 2020 рік в загальному та спеціальному фондах бюджету передбачено видатки в сумі 853,5 мільйона гривень. Їх планують направити на благоустрій міста, проведення поточного та капітального ремонту багатоквартирних будинків тощо.

– Для забезпечення стабільної та безпечної роботи міського транспорту в бюджеті заплановано майже 283,5 мільйона гривень, в тому числі 11,8 мільйона – на реалізацію проекту “Впровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд” та 5,8 мільйона – на надання фінансової підтримки комунальному підприємству “Аеропорт Вінниця”, – зазначила Наталя Луценко.

Відомо також, що видатки спеціального фонду сформовано в сумі 1368,8 мільйона гривень (видатки: бюджету розвитку; цільових фондів міської ради; бюджетних установ за рахунок власних надходжень тощо). А кошти бюджету розвитку (1,083 мільярда гривень), пропонується спрямувати на будівництво і реконструкцію об’єктів комунальної власності; на внески до статутних капіталів комунальних підприємств; на капітальні видатки ЖКГ; на капітальні видатки бюджетної сфери на інші видатки.

Підсумовуючи інформацію по проекту бюджету, Наталя Луценко назвала бюджет 2020 року “бюджетом стабільності і розвитку”. Стабільності  –тому що по всіх галузях, які отримують кошти з бюджету, заплановано видатки, необхідні для їх стабільного функціонування. А бюджетом розвитку – тому що його видатки заплановані в сумі 1083,0 мільйона гривень, що відповідає обсягу 2019 року без врахування трансфертів з державного і обласного бюджетів.

Також Наталя Луценко додала, що частку бюджету розвитку в загальному обсязі бюджету збільшено до 24 %, що також добре.

Ми розуміємо, що є певне уповільнення економіки та згортання програм, які стосуються фінансової державної підтримки, в частині фонду соціально економічного розвитку зокрема. У нас є певні виклики щодо фінансування важливих соціальних об’єктів, які ми на сьогоднішній день готуємо, в тому числі – це школа на Поділлі, лікарня швидкої медичної допомоги. Тому по капітальних видатках і по бюджету розвитку є певні зменшення по наших прогнозованих показниках – підсумував мер Вінниці Сергій Моргунов.

– Але, разом з тим, для себе ми однозначно ставимо за ціль максимально завершити ті об’єкти, які ми взяли зобов’язання завершити у 2020 році. Звичайно, забезпечення соціальної і комунальної інфраструктури, будівництво і капітальний ремонт, який ми запланували, вони повинні виконуватись. Я думаю, що в процесі реалізації надходжень в бюджеті ми будемо бачити, які у нас є додаткові можливості.

Зазначимо, що розгляд проекту рішення міської ради “Про бюджет Вінницької міської ОТГ на 2020 рік” та “Прогноз бюджету Вінницької міської ОТГ на 2021 та 2022 роки” (його також підтримали сьогодні) відбудеться на сесії міської ради 20 грудня.

Графіка – vmr.gov.ua

Читайте також: Бюджет Вінниччини 2020 року планують зменшити у понад два рази

Читайте також: У 2020 році Вінниччина отримає понад 6 мільярдів субвенцій з державного бюджету

Читайте також: На Вінниччині планують скоротити апарати РДА на 50%

Читайте також: Проект бюджету Вінницької ОТГ на 2019: більше на освіту, менше на охорону здоров’я

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк

Дякуємо!

Тепер редактори знають.