Медичний штаб, Starlink і можливе відновлення продажу промтоварів на Центральному ринку: брифінг у Вінниці 10 березня

21:38
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

На Вінниччині в посилений режим роботи переведено екстрену медслужбу, створено Медичний штаб та очікується прибуття обладнання Starlink для “екстренки”. Також у місті планується відновити продаж промтоварів на Центральному ринку. 

Про це стало відомо під час сьогоднішнього брифінгу Вінницького міського голови Сергія Моргунова, голови ОДА Сергія Борзова, голови облради Вячеслава Соколового щодо ситуації у місті та області.

Про медицину

Очільник Вінницької ОДА (ОВА) Сергій Борзов повідомив про створення оперативного медичного штабу, в який входять військові та цивільні. Це зробили для налагодження співпраці між Департаментом охорони здоров’я ОВА та Центральним клінічним військовим шпиталем й спільного вирішення проблем.

– В області визначено три ешелони лікарень, які будуть приймати поранених. Ми щодня приймаємо поранених зі всієї території України. Перший ешелон – це п’ять лікарень, на які йде найбільше навантаження; другий ешелон – 16 лікарень. Третій ешелон – це всі лікарні, які мають стаціонари й перебувають в робочому стані.

Наразі мобілізовані всі лікарі – анестезіологи, травматологи, хірурги. Робота екстреної медслужби переведена в посилений режим роботи, військовому шпиталю буде надано допомогу в евакуації поранених. Також напередодні область отримала від держави 30 нових машин реанімобілів класу “С”. Налагоджена співпраця з лікарями інших міст, де є бойові дії.

Також Борзов додав, що придбано ліків на 10 мільйонів гривень, на складах є 25 тонн медичного вантажу, що поповнюється завдяки партнерам з Європи.

Окрім того, для Вінниччини, а саме для Вінницької станції екстреної меддопомоги, має надійти обладнання Starlink – пристрої глобальної супутникової системи. Наразі у Львові перебуває перша партія таких порталів для безперебійної роботи “екстренки”, а у Вінниці це має запрацювати найближчими днями. “Ми зможемо альтернативно отримувати інтернет для роботи екстреної медичної системи” – додав Борзов.

Про ситуацію в області та місті

Борзов нагадав про те, що силами української ППО цієї доби було збито дві крилаті ракети на межі з Вінницькою областю. На території області бойових дій не відбувається. Поряд з цим зазначається, що в області знизився рівень злочинності й майже немає майнових злочинів, що вочевидь певною мірою пов’язано із запровадженням комендантської години.

Що стосується ситуації в місті, міський голова Вінниці Сергій Моргунов розповів, що наразі працюють транспорт, магазини, банки, аптеки, заправки. Разом із тим, наголосив очільник Вінниці, важливо, щоб до цього переліку додавались підприємства сфери послуг, чого потребують вінничани.

Окрім того, мер повідомив, що до нього звернулись підприємці щодо відновлення на Центральному ринку продажу промислової групи товарів. Наразі питання опрацьоване з адміністрацією ринку і підприємці, які реалізують на Центральному ринку промислові товари – можуть відновити роботу. Також Моргунов знову закликав представників малого бізнесу відновлювати свою роботу.

Гуманітарна допомога та прийом біженців

Також Сергій Моргунов повідомив, що зараз формуються запаси для потреб міста, фронту, гуманітарної допомоги для міст, які в облозі та де йдуть бої з окупантами.

Наприклад, сьогодні до Києва відправили 14 тонн допомоги (харчування, засоби гігієни та одяг), а ще близько 20 тонн борошна відвантажили обласному пансіонату для осіб з інвалідністю та людей похилого віку у Вороновиці. Натомість до Вінниці приїхала допомога з міста-побратима Кельце.

Переселенців (переважно з Сум і Миколаєва) поселяють у 25 пунктах. Залишитись у Вінниці вирішили наразі 442 людей (зокрема 131 дитина). Через Укрпошту вінничани почали отримувати пільги та субсидії.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий повідомив, що у Погребищі – понад 4 тисячі біженців. В одному з обласних комунальних закладів освіти проживає 194 переселенці, з них – 44 дитини. Вони виявили бажання залишитись тут – на Вінниччині. Окрім того, багато людей селяться у приватному секторі, у сільській місцевості. Місцеві підприємства, фермери допомагають з завезенням дров, води й продуктів першої необхідності.